You are currently viewing Czy kocioł gazowy zapewnia efektywne ogrzewanie?

Czy kocioł gazowy zapewnia efektywne ogrzewanie?

Współcześnie znamy już wiele metod ogrzewania budynków – to między innymi spalanie węgla, miału węglowego, drewna czy gazu. Wiele osób, które dopiero stoją przed budową własnego domu, zastanawia się nad tym, jaki system ogrzewania zainstalować. Rosnące ceny gazu sprawiają, że wybór kotła gazowego stoi pod znakiem zapytania.

Zalety nowoczesnych kotłów gazowych

piec gazowyWarto jednak, zanim odrzucimy tę opcję, zastanowić się, czy kocioł gazowy zapewni nam większą efektywność niż pozostałe sposoby ogrzewania. Zaletą kotłów kondensacyjnych opalanych gazem jest to, że pozwalają one na odzyskanie ciepła ze spalin, co nie ma miejsca przy kotłach niskotemperaturowych. To oznacza, że dzięki nowoczesnemu kotłowi gazowemu możemy zyskać nawet 20% oszczędności! A w porównaniu z tradycyjnym urządzeniem, taki kocioł będzie wykazywał o wiele większa sprawność. Czy korzyści ekonomiczne to jedyne pozytywne kwestie związane z kotłami gazowymi? Niestety wspomniane zalety zostają zniwelowane przez wysoki koszt paliwa – gaz wypada blado w porównaniu z węglem czy drewnem, jednak tutaj należy wziąć pod uwagę także to, że aby uzyskać tę samą ilość ciepła, zużyjemy o wiele mniej gazu niż węgla czy drewna! Okazuje się, że dzięki szerokiemu spojrzeniu, możemy od razu zauważyć, że to kotły gazowe zapewniają tańsze ogrzewanie domu. Zużywając mniej paliwa, równocześnie przekazujemy do atmosfery o wiele mniej zanieczyszczeń – w trosce o środowisko, powinno być to dla nas dużą zaletą.

piec gazowyNowoczesne urządzenia proponowane przez producentów posiadają funkcje, które pozwalają jeszcze bardziej zwiększyć ich sprawność. Na przykład, wymienia się tu regulację pogodową – dzięki temu możliwe jest automatyczne dostosowanie działania kotła do temperatury na zewnątrz. W ten sposób nie będziemy niepotrzebnie zbyt mocno ogrzewać domu. Kotły gazowe w opolskim wybierane są przez mieszkańców województwa także dlatego, że są wyjątkowo proste w obsłudze – najnowsze kotły posiadają duży, czytelny wyświetlacz LCD, który pozwala kontrolowanie pracy urządzenia, ustalenie temperatury CO oraz wody użytkowej. Ponadto w razie awarii, na wyświetlaczu pokaże się informacja, czego dotyczy problem – dzięki temu serwisant będzie mógł od razu przystąpić do naprawy, nie zastanawiając się nad tym, co zostało uszkodzone.

Nie tylko użytkowanie urządzenia jest naprawdę łatwe, ale także montaż – z pewnością nie przysporzy nikomu problemu. Jeżeli jeszcze zastanawiamy się, czy kocioł gazowy jest dobrym rozwiązaniem, warto zapoznać się z parametrami technicznymi innych kotłów – węglowych, miałowych czy na ekogroszek, aby na podstawie porównania wybrać najkorzystniejszą dla nas metodę ogrzewania.