You are currently viewing „Klasyczny” projekt wnętrza czy projekt on-line?

„Klasyczny” projekt wnętrza czy projekt on-line?

W dzisiejszych czasach niemal wszyscy żyją w pośpiechu – to sprawia, że szukamy udogodnień, które pozwolą nam na usprawnienie wielu działań. Już na przykład zakupy przez internet stają się właściwie standardem – dzięki nim nie musimy stać w kolejkach, a zakupiony towar zostaje nam dostarczony wprost do drzwi.

Zadania architekta wnętrz

aranżacje wnętrzInternet sprawdza się także wtedy, kiedy rezygnujemy z gotowania obiadu – jedzenie na wynos pojawi się w naszych progach zwykle w przeciągu godziny. Nic więc dziwnego, że i inne branże oferują swoje usługi przez Internet. Na przykład doskonałe projektowanie wnętrz w Lublinie. Czym różni się projektowanie online od tradycyjnej pracy architekta wnętrz? Przede wszystkim oszczędza nasz czas – zamiast wizyty kreatora w naszym mieszkaniu, wysyłamy mu zdjęcia wnętrza, które ma zostać poddane odświeżeniu. Oprócz rzutów, konieczne jest określenie swoich oczekiwań – zwykle rozmowa z architektem odbywa się telefonicznie lub poprzez e-mail. Następny krok należy do projektanta – zajmuje się on wykonaniem projektów technicznych oraz komputerowych wizualizacji, przedstawiających proponowaną aranżację wnętrza. Rysunki techniczne są wykonane szczegółowo, gdyż w zgodzie z nimi będą pracować wykonawcy.

architekt wnętrzKompletne opracowanie zostaje przesłane klientowi po wykonaniu wszystkich prac. Z pewnością projekt online jest wykonywany szybko, jednak czy to rozwiązanie rzeczywiście ma przewagę nad klasyczną pracą architekta wnętrz? Ciężko stwierdzić. Wydaje się, że zdjęcia, nawet najwyższej jakości, nie odzwierciedlają tego, jak dane wnętrze wygląda na żywo. Obecność architekta wnętrz w miejscu mającym być poddanym aranżacji pozwala mu odnaleźć cechy charakterystyczne mieszkania, poczuć jego ducha, ale co najważniejsze – umożliwia przeprowadzenie dokładnego wymiarowania, dzięki czemu później można wybrać meble, które dobrze wkomponują się we wnętrze. Ponadto w rozmowie twarzą w twarz, architekt oprócz suchych faktów może zobaczyć, jak naprawdę reaguje klient na dane propozycje, przykłady stylów czy wybraną kolorystykę. Kierując się tymi wskazówkami, można stworzyć aranżację wnętrza, która przypadnie klientowi do gustu pod każdym względem.

Mimo więc że projektowanie wnętrz online oszczędza nasz czas, dzięki klasycznemu projektowaniu mamy większą pewność, że wykonany projekt nie będzie wymagał wprowadzania poprawek. To klienci sami powinni zadecydować, czy wolą poświęcić na aranżację trochę więcej czasu, czy może właśnie błyskawiczne wykonanie projektu jest dla nich czynnikiem nadrzędnym.