You are currently viewing Jakie zasuwy proponują nam producenci?

Jakie zasuwy proponują nam producenci?

Budowle hydrotechniczne składają się z szeregu specjalistycznych elementów. Wśród nich wymienić można zasuwy, które stanowią zamknięcia urządzeń spustowych czy też kanałów obiegowych. Ich podział jest naprawdę szeroki. W klasyfikacji można uwzględnić na przykład sposób otwierania i zamykania się zasuw.

Zasuwy nożowe to zamknięcie

zasuwy nożoweWówczas mowa jest o zasuwach podnoszonych oraz opuszczanych. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę kryterium takie jak sterowanie przepływem, wówczas producenci zaproponują nam już zasuwy jednolite oraz wielodzielne. Obecnie oferta producentów jest naprawdę szeroka, ale większość współczesnych zasuw opiera się na napędzie elektrycznym lub pneumatycznym. Tylko w przypadku niewielkich obiektów wybiera się napęd ręczny, a i to nie zawsze. Jedną z propozycji firmy zajmującej się zasuwami są żeliwne zasuwy nożowe. To zamknięcia, które znajdują zastosowanie między innymi w oczyszczalniach i przepompowniach ścieków, a także w stacjach przesypowych materiałów sypkich. Takie zasuwy to zazwyczaj dobry wybór do instalacji w przemyśle chemicznym, spożywczym, jak i browarniczym czy górniczym. Wyroby wykonane są zazwyczaj z połączenia żeliwa sferoidalnego ze staliwem kwasoodpornym. W ten sposób są odporne na działanie wielu agresywnych substancji chemicznych. Urządzenie jest trwałe i wytrzymałe, ponieważ posiada jednoczęściowy korpus, dlatego jest właściwie niezawodne i ciężko o jego uszkodzenie.

zasuwy nożoweDodatkowo często producenci pokrywają żeliwo specjalną powłoką opartą na żywicy epoksydowej, która ma zapewnić zasuwie atrakcyjny wygląd nawet przez lata eksploatacji. Zasuwy nożowe mogą najczęściej pracować w szerokim zakresie temperatur, nawet do 110 st. C. Producenci często oferują wykonanie zasuw do specjalnych zastosowań. Będą to już nie klasyczne zasuwy z kółkiem ręcznym, napędem elektrycznym lub pneumatycznym, ale na przykład specjalnie zaprojektowane zasuwy nożowe z kołem łańcuchowym czy z dodatkowym przedłużeniem trzpienia. Możliwe jest też wykonanie zasuwy z osłoną zabezpieczającą. W sklepach możemy dobrać też zawsze dodatkowe akcesoria do zasuwy. Wśród nich wymienia się wsporniki, uchwyty ścienne, jak i kolumienki oraz przedłużenia napędów.

Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego bez najmniejszego problemu można skompletować odpowiednie wyposażenie do danej instalacji, niezależnie od tego, czy jest to przepompownia ścieków czy może zakład przemysłowy. Producenci oferują wyroby do wszelkiego rodzaju zastosowań, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają ich trwałość na długi czas.