You are currently viewing Jakie wybrać meble do sypialni?

Jakie wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to miejsce naszego wypoczynku i snu w domu. Całe pomieszczenie powinno być zatem urządzone w takim sposób, by sprzyjało relaksowi, a nie pobudzeniu. Rezygnuje się w intensywnych kolorów, wzorzystych deseni, czy jaskrawego oświetlenia. Wszystko po to by miło się tam spędzało czas, łatwo zasypiało.

Wygodne meble sypialniane

meble dębowe do sypialniJak zatem dobrze urządzić sypialnię, jakie meble do niej kupić, jakie kolory dać na ścianę? Wyposażenie wnętrz musi z jednej strony być ładne, a z drugiej praktyczne. Na brzydkie meble nikt nie będzie chciał patrzeć, a niewygodne łóżko skutecznie utrudni wypoczynek. Rozwiązaniem są funkcjonalne meble dębowe do sypialni. Dębowe łoże to luksusowy mebel na który każdy zwróci uwagę. Solidne łoże może mieć nawet baldachim, przez co będzie wyglądał wręcz królewsko. Dębowe komody na ubrania zastąpią szafy z drzwiami przesuwanymi, które nie pasują do ekskluzywnych wnętrz. Komoda będzie miała półki oraz szuflady, dzięki czemu łatwo można zadbać o porządek wśród ubrań. Komoda to też doskonałe miejsce na ustawianie ramek ze zdjęciami, świeczników, czy innych ozdóbek. Jedna z szafek może być także szafką pod telewizor. To bezpieczne miejsce, ponieważ liche szafki czy uchwyty mogą pękać pod dużym ciężarem wielkiego telewizora. Do całości trzeba także dodać dębowe szafki nocne, po obu stronach łoża.

meble dębowe do sypialniZ dębu można tworzyć także podłogi, parapety czy półki ścienne. Jak ustawić meble dębowe w sypialni? Łóżko powinno stać bokiem do okna, a naprzeciwko mieć szafkę na telewizor. Spanie naprzeciwko okna sprawi, że rano będzie nas budziło światło słoneczne, nawet jeśli zamontujemy rolety. Opcjonalnie można łóżko ustawić tyłem do okna, tak by wezgłowie było obok niego. Pod oknem znajdują się kaloryfery, których nie można zastawiać, a łóżko ustawione zbyt blisko grzejnika sprawi, że stale będzie nam zbyt gorąco. Szafy i komody ubraniowe można ustawić w dowolnym miejscu, ale tak by nie zastawiały przejścia i zapewniały swobodne korzystanie z sypialni. Szafki powinny być też równej wielkości, a jeśli jest jakaś szafa pionowa (wysoka a wąska) to powinna się ona znaleźć w rogu pomieszczenia. Wybór mebli dębowych do sypialni jest teraz coraz większy, zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.

Dąb zamkowy jest lekko szarawy więc sprawdzi się we wnętrzu skandynawskim, dąb złocisty pasuje do wnętrz klasycznych, a dąb dymiony do wnętrz rustykalnych. To daje szansę na kupienie mebli z solidnego materiału w idealnym odcieniu. Zatem meble dębowe wcale nie są jednorodne i każde może być absolutnie wyjątkowe.