You are currently viewing Jak wykonać wielobarwny neon reklamowy?

Jak wykonać wielobarwny neon reklamowy?

Zawieszenie neonowej reklamy przed siedzibą firmy przyciąga uwagę klientów, pozwala wskazać położenie lokalu i poprawia jego walory estetyczne. Obecnie nie stosuje się lamp neonowych, które były w użyciu w XX wieku, a zamiast nich wykorzystuje się diody LED, które pozwalają na uzyskanie takiego samego efektu, ale znacznie mniejszym kosztem.

Neonowa reklama – sposób na przykucie uwagi

neonowa reklama W przeciwieństwie do lamp neonowych, diody LED zapalają się od razu i nie są narażone na charakterystyczne miganie. Taką reklamę można wykonać samodzielnie lub zlecić jej przygotowanie profesjonalistom. Do wykonania neonu reklamowego potrzebne będzie nie tylko źródło światła, ale też obudowa. Może być ona wykonana z tworzywa sztucznego, które jest częściowo transparentne. W celu nadaniu neonowi odpowiedniego koloru okleja się reklamę folią samoprzylepną. Do wycięcia skomplikowanych kształtów warto wykorzystać ploter poligraficzny. Proste neony, na przykład w kształcie sześcianu, można przygotować ręcznie. Przed sklejeniem wszystkich elementów obudowy trzeba przygotować oświetlenie. Diody LED muszą być rozłożone równomiernie, żeby z zewnątrz nie dało się wskazać ich dokładnego położenia.

reklama - neon Chcąc imitować walcowy neon, można zamontować diody LED w przygotowanej wcześniej rurce o konkretnym kształcie. Profesjonalne wielobarwne neony reklamowe w Warszawie wykonywane są przez firmy poligraficzne i agencje reklamowe. Do ich produkcji wykorzystuje się takie materiały jak PVC i poliwęglan. Diody LED podłącza się bezpośrednio do zasilacza. Istotne jest także wykonanie elementów montażowych, które pozwolą powiesić reklamę neonową na ścianie lub przygotowanym do tego stelażu. Zastosowanie diod LED sprawia, że zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niewielkie. Neon, który ma znajdować się na zewnątrz, musi być dodatkowo zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Szczególnie narażone są miejsca, w których łączą się płyty oraz doprowadzone jest zasilanie. Kształt neonu może być praktycznie dowolny i przedstawiać nazwę lub logotyp firmy. Chcąc powiesić przed firmą reklamę neonową, która dobrze się prezentuje, należy zlecić jej wykonanie fachowcom.

Nowoczesne neony z diodami LED nie posiadają szkodliwego gazu, dzięki czemu są w stu procentach przyjazne dla środowiska. Kolor neonu może być uzyskany dzięki zastosowaniu kolorowego tworzywa sztucznego lub folii samoprzylepnej. Podczas wykonywania reklamy neonowej należy zwrócić uwagę na to, czy będzie ona powieszona na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Wpłynie to na sposób jej wykonania oraz cenę.