You are currently viewing Jak wykonać dobry sufit napinany?

Jak wykonać dobry sufit napinany?

Pierwsze wersje sufitów napinanych stosowano już w starożytności, gdy rozciągano pod sklepieniami płachty materiałów takich jak jedwab czy bawełna. Były one jednak drogie oraz znacznie zwiększały podatność budynku na ogień. Do niedawna w polskich domach królowały sufity podwieszane wykonywane z płyt GK.

Sufit wysokiej jakości

sufit napinany Dzisiejsza technologia pozwala na wykonanie sufitów podwieszanych z folii PVC. Montaż takiego sufitu jest czystszy i szybszy, a możliwości aranżacyjne o wiele większe, ponieważ folię można zadrukować. Nowoczesne sufity napinane Barrisol pozwalają spersonalizować wnętrze i nadać mu indywidualny charakter. Unikatowy materiał, który charakteryzuje się pamięcią strukturalną, można pokryć praktycznie dowolnym wydrukiem. Tak przygotowany sufit będzie się wspaniale prezentował w salonie, sypialni czy budynku firmy. To rozwiązanie przewidziane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Proces montażu sufitu napinanego wymaga wprawy i wcześniejszych przygotowań. Istotnym czynnikiem, który należy kontrolować, jest temperatura. Nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza.

sufit Wskazane jest utrzymywanie w pomieszczeniu temperaturę na poziomie przynajmniej 40 stopni Celsjusza, natomiast samą folię trzeba podgrzać do 60-70 stopni. Wysokiej jakości kolorowe sufity napinane Barrisol montowane są przez doświadczonych specjalistów. Folię podgrzewa się przy pomocy ręcznych nagrzewnic. Montaż folii poprzedza przyczepienie do ścian profili montażowych. Wykonuje się je z ciągniętego aluminium, co zapobiega ich korozji. Fachowcy montują sufity napinane Barrisol, zaczynając od przeciwległych narożników. Do zaczepiania folii o profil montażowy wykorzystuje się specjalistyczną plastikową łopatkę montażową. Po naciągnięciu sufitu jego krawędź zabezpiecza się listwą maskującą. W pomieszczeniu, w którym panuje wysoka wilgoć, należy zastosować specjalną folię, która nie zmienia swoich wymiarów pod wpływem takich czynników. Zapobiegnie to sytuacji, w której sufit opada na środku. Podczas montażu należy zachować szczególną ostrożność. Rozgrzana folia jest bardziej podatna na kształtowanie, ale też na uszkodzenia.

Sufit z wydrukiem należy montować w taki sposób, żeby grafika znalazła się dokładnie w pożądanym miejscu i nie była rozciągnięta. Powierzchnia sufitu musi być idealnie gładka. Wykonana z polichlorku winylu folia przygotowywana jest wcześniej przez producenta. Czas oczekiwania na jej wyprodukowanie wynosi kilka tygodni. Podświetlenie i czujniki dymu w pomieszczeniu montuje się przed założeniem folii.