You are currently viewing Jak wygląda zakup rusztowania elewacyjnego?

Jak wygląda zakup rusztowania elewacyjnego?

Rusztowania elewacyjne wykorzystywane są głównie podczas remontów budynków, bądź prac wykończeniowych. Są to bardzo duże konstrukcje, na które nie każda firma może sobie pozwolić. Jednak na rynku istnieją placówki, które umożliwiają kupno tego sprzętu w dogodniej cenie, bądź jego wypożyczenie.

Rusztowania do wynajęcia

rusztowanie elewacyjneDecydując się na pracę przy użyciu rusztowania należy skupić się przede wszystkim na jego rodzaju. Obecnie wyróżnia się typ warszawski, klinowy oraz przejezdny. Największą popularnością cieszy się pierwszy z nich, głównie ze względu na łatwość montażu i możliwość wykorzystania w wielu sytuacjach. Ponadto zajmuje niewiele miejsca, w związku z tym bez problemu można z niego korzystać na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Rusztowania klinowe wyróżniają się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, klinami. Dzięki tym elementom cała konstrukcja jest bardzo mocna i dodatkowo można montować na niej podesty i drabiny. Ostatni na liście typ, czyli przejezdny również jest bardzo praktyczny. By móc korzystać z niego w pełni, podłoże na którym jest ustawiany musi być gładkie. Dzięki temu bez problemu można przestawiać całą konstrukcję w odpowiednie miejsca. Oczywiście kółka wyposażone są w specjalne hamulce, pozwalające na szybkie zablokowanie sprzętu. Wynajmując rusztowanie elewacyjne cena będzie zależna od regionu, w którym odbywają się pracę.

rusztowanie elewacyjnePrzede wszystkim ze względu na ilość remontów, które prowadzone są w danym mieście. Oprócz tego ważne są parametry danego sprzętu. Jeśli jego wysokość nie będzie przekraczać czterech metrów, wypożyczenie będzie tanie. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest również czas. W przypadku jednego dnia cena będzie wyższa, niż użycie długoterminowe. Ceny jednodniowe wahają się w przedziale od sześćdziesięciu do stu złotych, a kończą nawet na czterech tysiącach, jeśli termin używania będzie się wydłużał. Innym rozwiązaniem jest również kupno rusztowania. Opłaca się to w przypadku, kiedy dana firma zajmuje się tylko pracami, w których użycie tych konstrukcji jest konieczne. Dodatkowo należy pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Muszą zostać wyposażeni w odpowiednie ubranie, kask, oraz rękawiczki. Ponadto poruszanie się po tak dużym sprzęcie jest trudne, dlatego najlepiej jest zastosować zabezpieczenia, które zapobiegną niechcianym wypadkom.

Wynajem, czy kupno odpowiedniego rusztowania elewacyjnego nie jest trudne. Jednak trzeba liczyć się z tym, że ceny będą uzależnione od regionu i przede wszystkim od rodzaju danej konstrukcji. W związku z tym przed przystąpieniem do pracy najlepiej jest zorientować się w cenach jakie oferuje rynek i wybrać najlepszą opcję.