You are currently viewing Jak wygląda skandynawski styl?

Jak wygląda skandynawski styl?

Jeśli chodzi o style urządzania wnętrz to są takie, które stale są modne oraz takie, które nie zyskały uznania. W tej drugiej kategorii znajduje się zatem surowy i mało przytulny styl industrialny, ciemny i ponury styl kolonialny, czy też ekstrawagancki i kolorowy styl etno.

Skandynawski design jest znany

skandynawski designW pierwszej kategorii znajduje się styl klasyczny, ale i nowoczesny, romantyczny styl angielski, czy wiejski styl rustykalny. Królem stylów jest jednak styl skandynawski. Prostota i minimalizm jakie je charakteryzują została doceniona przez wielu. Wykonanie pomieszczenia w takim stylu jest bardzo proste, bo małą ilość elementów łatwo jest zestawić, a minimalna liczba dekoracji sprawia, że koszt jego wykonania nie jest wysoki. Skandynawski design w sklepie online dostępny jest od dawna. Również w sklepach stacjonarnych znajdziemy pasujące meble i dodatki, szczególnie w znanej szwedzkiej sieci meblowej. Pokój w stylu skandynawskim będzie jasny, pogodny i przytulny. Dominują tu odcienie bieli, écru, kremowy, czy jasne odcienie brązu. Są tutaj obecne ciemniejsze elementy, ale jest ich niewiele. Może to być ciemniejszy stolik, narzuta na łóżko, czy podłoga. Jednak nie będzie to czekoladowy brąz, czy czerń, a raczej wiąz czy dąb.

skandynawski designMeble skandynawskie są standardowo śnieżnobiałe lub w kolorze bieli złamanej (np. kość słoniowa). Znajdzie się tutaj także miejsce na szarość czy błękit. Styl skandynawski to nie tylko kolory, ale i materiały. Stosuje się drewno na meble, a do dekoracji tkaniny, takie jak len, czy bawełna. Mogą się tam znaleźć drobne elementy wykonane z innych materiałów. Mogą to być metalowe nóżki szafy, czy szklane ,,okienko? w stoliku kawowym. Jednak szkło i metal to materiały charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i industrialnego, z którymi styl skandynawski ma niewiele wspólnego. Taki jednolity i jednobarwny styl można przełamać poprzez stosowanie poduszek dekoracyjnych, koców, narzut, czy innych tekstylnych ozdób. Tutaj można pozwolić sobie na bardziej intensywne kolory, które dodadzą wnętrzu kontrastu. Styl skandynawski można wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu, także w kuchni i w łazience. W tej drugiej jasne, przyjemne kolory będą idealne do relaksu i odpoczynku, a w kuchni wystarczy wybrać opcje matowych szafek i półek, czy blatów z kamienia. Styl nadaje się też do adaptowania na potrzeby wnętrz firmowych.

Przytulne wnętrze nadaje się na gabinetu psychologiczne, jak i na salony kosmetyczne i fryzjerskie. Meble i dodatki skandynawskie są zdecydowanie uniwersalne i piękne.