You are currently viewing Jak wybrać najlepszą szafkę łazienkową?

Jak wybrać najlepszą szafkę łazienkową?

W łazience ustawić można wiele różnych mebli – szafkę z umywalką, blat czy komodę. W wielu domach łazienki nie są duże, dlatego dużą popularnością cieszą się słupki, szafki wiszące i półsłupki. Producenci oferują szeroki wybór szafek, które dostępne są w różnych wymiarach, kształtach i kolorach. Ponieważ łazienka to pomieszczenie użytkowe, szafka powinna jak najlepiej spełniać swoje praktyczne zadania i jednocześnie pasować do stylu pomieszczenia.

Meble łazienkowe – jakie wybrać?

modna szafka łazienkowa czarna z połyskiemNa szafce łazienkowej można powiesić lustro, żeby zwiększyć jej praktyczne znaczenie. Najłatwiej jest ulokować w łazience szafkę wiszącą. Może ona służyć do przechowywania przyborów toaletowych oraz lekkich przedmiotów. Szafkę wiszącą można umieścić nad urządzeniami sanitarnymi lub blatem. To uniwersalne rozwiązanie, które zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów. Szafka wisząca musi być trwała i lekka. Mając w łazience więcej miejsca, można zdecydować się na szafkę stojącą. Dostępne są modele samodzielne lub takie, na których można zamontować umywalkę. Wówczas szafka nie posiada tylnej ściany lub jest ona odpowiednio zmodyfikowana, żeby pozostawić możliwość montażu rur.

stylowe meble łazienkowe Szafka pod umywalkę z reguł zapewnia mniej przestrzeni, ale dobrze odnajdzie się w każdej łazience, wypełniając pustą przestrzeń. Wysokiej jakości modna szafka łazienkowa czarna z połyskiem może mieć postać słupka. W łazienkach, które są niewielkie, słupki sprawdzają się idealnie – niewielka szerokość i głębokość są rekompensowane przez dużą wysokość szafki. Niektóre półki mogą być odkryte, inne schowane za drzwiczkami. W szafce tego typu można także umieścić szufladę, żeby uzyskać szybki dostęp do najbardziej potrzebnych przyborów. Szafki łazienkowe wykonuje się z płyt meblowych. Chociaż produkt ten jest drewnopochodny, wysoki poziom nasycenia żywicą zapewnia mu dużą odporność na działanie wilgoci. Zewnętrzną warstwę szafki stanowi okleina wykonana z polichlorku winylu, która imituje naturalne drewno lub inny wzór.

Podczas wyboru szafki trzeba połączyć względy praktyczne z estetycznymi. Jest to trudne zadanie, ale wiedza na temat tego, jaki konkretnie styl chce się wybrać, znacznie to ułatwi. W łazienkach rustykalnych szafki powinny być pokryte okleiną imitującą naturalne drewno, natomiast do wnętrz nowoczesnych można wybrać fronty wykonane z laminatu lub pokryte błyszczącym lakierem. Należy zwrócić uwagę na ułożenie zawiasów do drzwiczek, a także na jakość prowadnic. Wszystkie metalowe elementy powinny być zabezpieczone przed korozją.