You are currently viewing Jak wybrać dobry żyrandol do hotelu?

Jak wybrać dobry żyrandol do hotelu?

Zapewnienie gościom hotelowym odpowiedniego oświetlenia jest ważne, ponieważ wpływa na ogólne wrażenia estetyczne. Dobre światło sprawia, że oczy mniej się męczą, a niektóre pomieszczenia wyglądają o wiele lepiej. Dobrym sposobem na zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w hotelu jest zawieszenie żyrandola.

Można go powiesić w apartamencie, holu albo restauracji

żyrandole hoteloweWybór żyrandoli dostępnych na rynku jest szeroki – nowoczesne, klasyczne czy energooszczędne to tylko niektóre rodzaje. Istotny jest także dobór żarówek. Żyrandole zawiesza się pod sufitem, żeby stanowiły źródło światła. Przeważnie na jednym żyrandolu znajduje się kilka lub kilkanaście żarówek. Mogą się one znajdować pod kloszami. Żyrandole wykonuje się z różnych materiałów, takich jak aluminium czy tworzywa sztuczne. W nowoczesnych hotelach dobrze sprawdzać się będą żyrandole o nietypowej budowie, które posiadają ciekawe wykończenie. Metalowe elementy żyrandoli mogą być polerowane, natomiast tworzywa sztuczne pokrywa się błyszczącym lakierem. Dostępne są także żyrandole z matowym wykończeniem, które dobrze sprawdzają się w salach konferencyjnych i nowoczesnych apartamentach hotelowych.

stylowy żyrandolDzięki wykorzystaniu lekkich materiałów waga żyrandola jest mniejsza, co zwiększa jego bezpieczeństwo. Obecnie cudowne żyrandole hotelowe mogą pełnić rolę oświetlenia ogólnego, zadaniowego lub dekoracyjnego. Jasne światło o dopasowanej barwie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zwiększa komfort. W nowoczesnych żyrandolach montuje się żarówki LED. Można dopasować ich barwę oraz moc. Istnieje możliwość podłączenia żyrandola w taki sposób, żeby włączać tylko część umieszczonych na nim żarówek. Żyrandole najlepiej sprawdzają się jako oświetlenie ogólne, szczególnie w dużych pomieszczeniach. W przypadku mocnych źródeł światła nie ma potrzeby używania dodatkowych lamp. Ważne jest, aby dopasować rozmiar żyrandola oraz moc wszystkich jego żarówek do wielkości pomieszczenia. Słabszy żyrandol będzie wymagał używania dodatkowych źródeł światła, na przykład przy stolikach w hotelowej restauracji.

Koszt zakupu żyrandola do hotelu to od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najdroższe są żyrandole kryształowe, które wykonuje się ręcznie. Zapewniają one nie tylko dużą ilość światła, ale też podnoszą prestiż hotelu. Stworzenie odpowiedniego klimatu za pomocą oświetlenia to jeden ze sposobów na poprawę opinii klientów o hotelu. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych żarówek LED koszt oświetlenia holu za pomocą żyrandola nie musi wcale być wysoki.