You are currently viewing Jak wybrać dobrą wiązarkę do zbrojenia?

Jak wybrać dobrą wiązarkę do zbrojenia?

Do wiązania drutów zbrojeniowych można podejść na dwa sposoby – decydując się na pracę ręczną lub wykorzystując elektronarzędzie w postaci wiązarki. Solidne związanie prętów zbrojeniowych jest bardzo ważne, ponieważ muszą być one rozłożone równomiernie na całej zalewanej betonem powierzchni. Prowadzi to do znacznego wzmocnienia konstrukcji i uodparnia ją na pękanie.

Jaką wiązarkę kupić?

dobra wiązarka tjep ultra grip 40Ręczne wiązanie zbrojeń jest niezwykle czasochłonne. Wykorzystuje się do tego specjalny klucz, co sprawia, że każde łączenie wymaga solidnego nakładu pracy. Alternatywą dla ręcznego wiązania zbrojenia jest dedykowane elektronarzędzie. Wiązarka akumulatorowa pozwala efektywnie wiązać ze sobą pręty zbrojeniowe przy pomocy drutu ocynkowanego lub ze stali węglowej. Na szybkość pracy wpływa wydajność samego urządzenia oraz jego ergonomia – wygodny uchwyt i proste rozwiązania w kwestii obsługi zwiększają efektywność pracowników. Na długość pracy urządzenia wpływa rodzaj i pojemność zastosowanej baterii. Szukając wiązarki do swojej firmy, warto zwrócić uwagę nie tylko na wydajność, ale też na maksymalną grubość wiązanych elementów. Wiązarki do zbrojeń mogą być wykorzystywane także do mocowania rur osłonowych czy elementów ogrzewania podłogowego.

zbrojenie wiązaniaWarto zwrócić uwagę także na wagę urządzenia. Takie urządzenie jak dobra wiązarka TJEP Ultra Grip 40 można kupić w dobrych sklepach z elektronarzędziami. Wiązarka pozwala na wykonanie od 120 do 160 wiązań z jednej rolki drutu. Na jedno wiązanie wystarczy 0,7 sekundy. Operator może regulować naprężenie w 10-stopniowej skali, dzięki czemu jest w stanie dopasować siłę wiązarki do grubości i wytrzymałości drutu, z którym pracuje. Szybkie wiązanie jest zapewniane przez bezszczotkowy silnik elektryczny. Jedno naładowanie baterii wystarcza nawet na 5 tysięcy wiązań. Pracownicy budowlani chwalą ten model za dobrą ergonomię i zoptymalizowaną konstrukcję. Prędkość wiązania jest do 5 razy szybsza, niż w przypadku wykonywania tej czynności ręcznie. Każde wiązanie jest mocne, sztywne i wykonane z takim samym naprężeniem.

W zestawie z wiązarką znajdują się dwie baterie litowo-jonowe, dzięki czemu można pracować, gdy drugi akumulator się ładuje. Wymiana szpuli drutu jest prosta i intuicyjna. Hamulec mechaniczny zastąpiono elektromagnetycznym, dzięki czemu można szybciej przejść do kolejnego wiązania. Takie rozwiązanie zwiększa też żywotność samego urządzenia i pozwala na znacznie dłuższą pracę. Możliwe jest wykonywanie zarówno podwójnego, jak i potrójnego splotu drutu.