You are currently viewing Jak prawidłowo dbać o okna

Jak prawidłowo dbać o okna

Zakup okien wymaga sporych nakładów finansowych. Mimo że charakteryzują się długą żywotnością, to należy o nie prawidłowo dbać, aby mieć pewność wspomnianej wcześniej długiej żywotności. Regularny serwis okien to podstawa. Wiosna i lato to odpowiedni moment, aby zadbać o okna poddane dużej próbie czynników zewnętrznych po zimie.

Okna pcv najwyższej klasy

okna pcvWażne jest także, aby sprawdzić przed zimną, czy okno jest przygotowane na ochronę naszego domu przed chłodem. Elementem, który ma, istotny wpływ na funkcjonowanie okna jest, okucie. Odpowiada za docisk ramy na całym obwodzie do ościeżnicy. Dlatego przynajmniej raz w roku powinno się je sprawdzać oraz nasmarować. Ponieważ zapewnia ochronę przed zbyt szybkim zużyciem, a także funkcjonowaniem okna. Najlepiej nadają się do tego smary polecane przez producenta. Dobrym sposobem są także oleje maszynowe, bez żywic i kwasów. Najlepszym sposobem na konserwacje okna są zalecenia producenta, który szczegółowo opisuje zalecenia, do których powinno się stosować. Okna PCV oprócz zaleceń producenta, co do konserwacji nie wymagają wielkiego nakładu pracy. Powierzchnię należy myć miękką szmatką. Często korzysta się także z łagodnych środków czyszczących, które nie zawierają proszku ściernego. Konserwacja uszczelek wymaga stosowania smaru silikonowego lub wazeliny technicznej. Nie ma potrzeby stosowania tego więcej niż raz w roku, aby zachowały odpowiednie właściwości.

okna pcvFirmy wyróżniające się wieloletnią tradycją i swoim profesjonalizmem okna PCV na Śląsku, mimo że wykonywane są z najwyższej jakości PCV, który spełnia, nawet restrykcyjne zasady zalecają, czyszczenie okien środkami niezawierającymi amoniaku oraz innych środków, które w swoim składzie zawierają substancje agresywne. Podczas konserwacji okien musimy pamiętać, że nie wszystkie problemy pojawiają się ze względu na złą konserwację. Mamy także do czynienia z usterkami mechanicznymi. Podczas użytkowania okna, powinniśmy zwracać uwagę na problemy z nieszczelnością. Otwieranie i zamykanie skrzydła, uszkodzenia jakiegokolwiek elementu okna, wymagają wezwania autoryzowanego serwisu. Trzeba także pamiętać, że oddanie okna na gwarancje, a także domaganie się roszczeń z niej wynikających jest możliwe po odpowiedniej konserwacji tych okien.

Warunki reklamacji uzależnione są od producenta, ale zawsze podstawą jest konserwacja okien, która często przez stosowanie nieodpowiednich środków jest odrzucana. Odpowiednie czyszczenie okien także przyczynia się do ich żywotności, szczególnie gdy postanowiliśmy, postawić na gorsze materiały, chcąc zaoszczędzić.