You are currently viewing Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Czy projekt wnętrza powinien wiązać się wyłącznie z aranżacją przestrzeni wewnątrz domu lub mieszkania? Czy relacje pomiędzy samym zarysem koncepcyjnym bryły a jej aranżacją „od środka” są równie istotne? Jak projektować nowocześnie i jakie są obecnie najnowsze trendy wnętrzarskie?

Projektowanie nowoczesnych wnętrz

projektowanie wnętrzStopniowo porzucamy chłodny minimalizm na rzecz odrobiny szaleństwa, które znaleźć możemy zarówno wśród elementów dekoracyjnych jak i koncepcjach aranżacji całych pomieszczeń. Mimo, iż biele i beże wciąż kojarzą nam się z bezpiecznymi kolorami, dającymi spore pole do popisu w trakcie urządzania wymarzonego M, to projektanci sukcesywnie starają się oswoić nas z szerszą paletą barw, wprowadzając do projektów kontrastowe zestawienia lub ciekawe, przykuwające uwagę i nadające nietuzinkowego charakteru akcenty. Nowoczesne projektowanie wnętrz w dużej mierze opiera się również na stosowaniu innowacyjnych materiałów oraz coraz częściej- również na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki. Adekwatnie dobrane materiały oraz subtelne wzornictwo pozwala na kreowanie charakteru adaptowanej przestrzeni oraz jej ożywienie. Dodatkowo, przemyślane rozwiązania uwzględniające tworzenie ciekawych relacji pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem bryły architektonicznej umożliwiają pełne wykorzystanie potencjału przestrzeni wewnątrz domu lub mieszkania, np. dzięki obserwowaniu ruchu światłocienia oraz nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń, dzięki czemu będziemy mogli efektywniej zaplanować dobór rozwiązań technologicznych oraz usytuowania elementów wyposażenia.

projektowanie wnętrzŚwietnym pomysłem na doświetlenie wnętrz salonu lub domowej pracowni może okazać się umieszczenie na przeciwko okna np. galerii fotografii. Światło odbijające się w szybach ramek jest znacznie łagodniejsze niż to, które uzyskalibyśmy rozpraszając je np. za pomocą lustra, przez co cały pokój wypełni się delikatnym, naturalnym światłem, sprawiając jednocześnie wrażenie większego. W zależności od tego, jaki efekt będziemy chcieli osiągnąć aranżując wnętrze wymarzonego domu lub mieszkania nie zapominajmy o tym, aby zagwarantować sobie adekwatny dobór ergonomicznych i trwałych materiałów. Naturalne wzornictwo, takie jak np. drewno pozostawia nam szerokie pole do popisu np. przy wyborze elementów dekoracyjnych oraz kolorze ścian.

Z pewnością świetnie będzie prezentować się w towarzystwie jasnych odcieni bieli i beżu, jak również żywych i bardziej kontrastowych kolorów. Tak zaaranżowaną przestrzeń będziemy mogli swobodnie modyfikować w zależności od okazji takich jak np. święta.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/