Jak dostać się do przyłącza wodociągowego?

Jak dostać się do przyłącza wodociągowego?

Każdy wybudowany dom powinien posiadać podłączoną instalację wodociągowej. Podłączenie do miejskiej sieci wodociągowej wymaga budowy specjalnego przyłącza, dzięki któremu woda będzie dostawała się do naszej przydomowej instalacji. 

klucze do zasuw i nawiertekJeśli mamy wybudowaną instalację z przyłączem, czasem, zdarzyć się może awaria. Czasem także będziemy musieli dotrzeć do zaworu, który znajduje się w tym elemencie instalacji. Dlatego warto jest wiedzieć w jaki sposób można dojść do tego przyłącza. Najłatwiej to zrobić przy pomocy takich narzędzi jak klucze do zasuw i nawiertek. Klucz taki jest przeznaczony do otwierania oraz zamykania zasuw, włazów, lub hydrantów, które znajdują się pod ziemią. Końcówka tego klucza przypomina kształtem ścięty ostrosłup. Poza tym klucz jest tak wyprofilowany, że z łatwością otworzy się włazy.

Materiał, z którego wykonuje się klucze do zasuw oraz nawiertak to najczęściej żeliwo lub stal.  Do tego poddawane są procesowi malowania proszkowemu, przy pomocy:

  • farby epoksydowej,
  • farby poliestrowej.

Podobnie jak wszystkie elementy armatury wodociągowej, także klucze powinny być odporne na korozje oraz na uszkodzenia, na które może być narażony podczas pracy.

klucze do zasuw i nawiertek
Źródło: http://www.anwod.com.pl/oferta/osprzet-do-armatury-wodociagowej/klucze.html

Close Menu