You are currently viewing Jak dobrać oświetlenie led do pomieszczenia?

Jak dobrać oświetlenie led do pomieszczenia?

Dobre oświetlenie ledowe pomieszczenia jest bardzo ważne. Dzięki niemu nie jesteśmy zależni od światła słonecznego, stwarzamy przyjemną atmosferę w domu, a do tego kolorowe światła czy ciekawe lampy stanowią ciekawy element aranżacyjny pokoju.

Oświetlenie led do łazienki

producent oświetlenia ledOd tego jakie wybierzemy oświetlenie zależy do, czy pokój będzie wyglądał korzystnie, a korzystanie z niego będzie bezpieczne. W końcu zbyt słabe światło może doprowadzić do wypadków. Jakie światło poleca producent dobrego oświetlenia led do łazienki? Na pewno lampy powinny być tam odporne na zachlapania, jak również na działanie wysokich temperatur. W łazience jest zazwyczaj cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach, a do tego jest tam gorąca, parująca woda. Najczęściej stosowane są oprawy sufitowe, ponieważ lampa stojąca czy wisząca będzie narażona na uszkodzenia, a poza tym będzie przeszkadzała w korzystaniu z łazienki. W łazience można także zainstalować oświetlenie koło lustra, co ułatwia na przykład wykonywanie makijażu. Takie światło może być chłodniejsze i mocniejsze niż to górne światło. Przejdźmy teraz do oświetlenia kuchennego.

producent oświetlenia ledTam panują podobne zasady jak w oświetleniu łazienkowym. Stosuje się oświetlenie górne, jak również oświetlenie dodatkowe, najczęściej montowane między szafkami wiszącymi, a stojącymi. W ten sposób oświetla się blaty, czyli stanowisko do przygotowywania posiłków. Warto także wybrać okap z oświetleniem, dzięki któremu możemy oświetlić kuchenkę w trakcie gotowania. To przydatne rozwiązanie. Kolejnym pomieszczeniem omawianym będzie pokój dziecięcy. Tam można zaszaleć z kolorem. Ważne jest to, by w pokoju dziecka znajdowała się lampa nocna. Maluchy często boją się zasypiać po ciemku, więc mała, dająca delikatne światło lampa nocna, na pewno się sprawdzi. W pokoju dziecka można także zastosować kolorowe taśmy led, czy też niestandardowe oprawy sufitowe, na przykład w kształcie gwiazdek. Dziecko będzie miało ciekawy pokój, który będzie przy tym dobrze doświetlony. Najmocniejsze światło powinniśmy stosować w gabinetach. To nasze miejsce pracy. Pracując przy słabym świetle męczy się nam wzrok, nie skupiamy się tak na tekście, szczególnie praca przy komputerze jest wtedy szkodliwa. Przydaje się dobra, mocna żarówka w stojącej lampie, najlepiej takiej, która daje punktowe światło i można regulować jej stopień nachylenia.

W pomieszczeniach takich jak sypialnia czy pokój dzienny mamy największą dowolność. Tam wystarczy nam zwykłe, standardowe oświetlenie, a ilość ciekawych lamp w ofercie sklepów jest bardzo duża.