You are currently viewing Inwestycja w wygodny stół

Inwestycja w wygodny stół

Wybór mebli do domu ma bardzo duże znaczenie, ponieważ w ogromnym stopniu wpływają one na wygląd pomieszczeń, ale też na komfort użytkowania ich na co dzień. Decyzja powinna być dobrze przemyślana, o ile bowiem ścianę w nieładnym odcieniu można łatwo przemalować, tak już z meblami jest większy problem, gdyż ich wymiana to duży koszt, podobnie jak ewentualne przeróbki czy choćby przemalowanie.

Czym kierować się w wyborze stołu?

stół rozkładanyNależy przy ich wyborze brać pod uwagę nie tylko obecne potrzeby, ale też np. możliwość powiększenia się rodziny (dlatego dobrze jest mieć zapas miejsca w szafach) czy choćby zapraszanie do siebie gości, dla których trzeba mieć wygodne miejsce do spania. Istotne jest także, aby wszyscy mogli zmieścić się przy jednym stole nie tylko, gdy zapraszamy do siebie znajomych na wieczór, ale też gdy urządzamy urodziny czy inną imprezę i okazuje się, że mały czteroosobowy stół jednak nie wystarczy dla wszystkich i może co najwyżej robić za bufet. W takim przypadku warto zainwestować w stół, który na co dzień nie zajmie za dużo miejsca, ale w razie potrzeby można go rozłożyć. Dzięki temu zamiast czterech czy sześciu osób pomieści na przykład osiem lub dziesięć. Rozkładanie takiego stołu jest wygodne, wystarczy rozsunąć główne części blatu, wyciągnąć spod nich dodatkowy panel (lub dwa czy trzy), ułożyć je i zsunąć całość, aby między poszczególnymi częściami nie została szpara.

stół rozkładanyTakie stoły są droższe niż zwykłe, ale stół rozkładany jest nieporównywalnie wygodniejszy i przyda się wielokrotnie w każdym domu, dlatego też warto w niego zainwestować. Nie trzeba się martwić, że gdy zapragniemy kupić taki stół, to będzie nas ograniczał wybór materiałów, kolorów czy stylu. Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, dają też sporą swobodę przy wyborze materiału i koloru, obić dopasowanych do stołu krzeseł, kształtu nóg czy też np. sposobu wykończenia krawędzi stołu, które mogą stanowić ostry kąt bądź zostać zaokrąglone. Taki duży wybór pozwala na doskonałe dopasowanie wybranego modelu stołu do potrzeb kupującego, zarówno pod względem wygody, jak i estetyki. Można wybierać też maksymalną szerokość po rozłożeniu, gdyż zwykle każdy model występuje w kilku wersjach.

Jeśli takie wymiary nam nie odpowiadają, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spytać o możliwość zrobienia stołu w innych wymiarach, nie tylko jeśli chodzi o długość, ale też szerokość. Zwykle producenci chętnie wychodzą na przeciw potrzeb klientów i chociaż cena takiego stołu będzie nieco wyższa, to jednak w efekcie otrzymujemy stół, który idealnie pasuje na każdą okazję.