You are currently viewing Home staging ? od czego zacząć?

Home staging ? od czego zacząć?

Sprzedaż mieszkania czy domu nie należy do łatwych zajęć. Coraz trudniej jest dostać kredyt hipoteczny, zatem też jest coraz mniej chętnych na zakup nieruchomości. Również ceny wynajmu się zmieniają i stają się korzystniejsze, co także przekłada się na możliwości sprzedania mieszkania.

Na czym polega home staging?

home stagingLiczba ofert na mieszkania i domu w internecie jest bardzo duża. Zdecydowanie można powiedzieć, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Są wielkie wille poza miastem i kameralne kawalerki w centrum, nieruchomości nowe i z rynku wtórnego, w różnych cenach i w różnym stanie wykończenia. Nadal jednak po zaznaczeniu swoich preferencji wyskoczy przynajmniej kilka do kilkudziesięciu propozycji spełniających je. Wtedy liczy się dobry opis oraz przede wszystkim zdjęcia nieruchomości. Jeśli będą nieostre, krzywe, pokazujące bałagan czy niedoróbki wnętrzarskie to na pewno mniej osób będzie zainteresowanych taką nieruchomością. Czasem po prostu właściciele mają specyficzny gust i lubią styl kolonialny czy surowy styl industrialny, który tak rzutuje na całą nieruchomość, że kupcowi trudno jest sobie wyobrazić, że mógłby tam zamieszkać i coś zmienić. Co wtedy można zrobić?

home stagingZ rozwiązaniem przychodzi nowoczesny home staging w trójmieście. Jest to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży poprzez zmianę jej wystroju na bardziej uniwersalny. Dzięki temu staje się ona bardziej ,,przyjazna? dla potencjalnego kupca. Każdy home staging zaczyna się od uprzątnięcia osobistych rzeczy z domu czy mieszkania. Znikają ramki ze zdjęciami, wazony po babci, czy rysunki dzieci. Takie rzeczy sprawiają, że kupcowi trudno jest sobie wyobrazić, że to on może tam zamieszkać. Później można przejść do generalnego sprzątania nieruchomości w celu usunięcia możliwie jak największej ilości rzeczy. Stawia się tutaj raczej na styl minimalistyczny i klasyczny. W sypialni wystarczy łóżko i komoda, w salonie kanapa, stolik kawowy i szafka pod sprzęt RTV. Im mniej tym lepiej. Jeśli meble dobrze wyglądają to można je zostawić, wymienia się tylko te bardzo zniszczone, których nie można szybko odnowić czy zasłonić np. przykryć narzutą. Często maluje się ściany na jakiś neutralny kolor, taki jak kawa z mlekiem, beż, żółty. Podłogi się pastuje czy cyklinuje, ewentualnie przykrywa dywanami i wykładzinami.

Taka nieruchomość jest może nieco bezosobowa, ale to najlepsze rozwiązanie w kwestii przygotowania mieszkania do sprzedaży. Estetyczne, uniwersalne miejsce sprawi, będzie ono atrakcyjne dla każdego kupującego i szybciej się sprzeda.