You are currently viewing Gdzie znajdują zastosowanie panele ścienne 3D?

Gdzie znajdują zastosowanie panele ścienne 3D?

Przechadzając się po dowolnym sklepie budowlanym w dziale paneli. Z pewnością natknęliście się na tak zwane panele 3D. Czyli specjalne panele dekoracyjne 3D, które od zwykłych paneli różnią się przede wszystkim faktura powierzchni takiego panelu.

Panele ścienne 3D wszechstronnym rozwiązaniem?

Dla osób niezorientowanych w temacie lub nie mających pojęcia, że mieli już styczność z takimi panelami mam szybkie wyjaśnienie czym są panele dekoracyjne 3D, a są one niczym innym jak zwykła dekoracją, która ma dodać do pomieszczePanele ścienne 3D nia, w którym zostaną zamontowane takie panele, nieco elegancji i egzotyczności, bo w końcu nie codziennie się widzi ścianę, która swoją fakturą przypomina pisakowe wydmy. A tym właśnie są panele ścienne 3D, czyli panelami posiadającymi jakieś wypukłości, które powielone na danej płaszczyźnie mogą dać efekt plaży wiszącej na ścianie lub wiele innych i podobnych do tego efektów. Teoretycznie takie panele największe zastosowanie znajdują w sypialniach oraz gabinetach. W sypialnianych popularny jest właśnie motyw plażowych wydm, który ma nam pomóc w odpowiednim zrelaksowaniu się przed snem lub w czasie czytania książki w łóżku. Gabinety są wyposażane w takie rozwiązania, aby dodać im trochę nowoczesności i być może nieco rozkojarzyć osobę z która się rozmawia w takim pomieszczeniu, aby nie skupiała się tak bardzo na tym co mówimy, w efekcie czego będzie można jej wcisnąć niechcianą pracę lub nieco oszukać. Szczególnie często stosuje się je również jako ścianki do kabiny prysznicowej. Spowodowane jest to wodoodpornością jaką posiadają takie panele ścienne 3D. Montując takie panele we wnętrzu kabiny prysznicowej uzyskujemy zatem sloganowe dwa w jednym, czyli naraz zapewniamy sobie wodoszczelność i ubezpieczamy się przed przedostatnim się wody do ściany oraz nadajemy niezwykły wygląd i charakter całej kabinie prysznicowej. Niestety wśród tych wszystkich zalet i możliwości jakie dają nam panele 3D jest też jedne dosyć poważny minus, którym jest oczywiście cena zakupu takiej przyjemności jaką są panele trójwymiarowe. Nie można się dziwić, że panele ścienne 3D cena jest tak wysoka, bo w końcu na rynku rozpowszechniły się stosunkowo nie dawno i wiele osób wciąż się do nich przekonuje, a nie trudno też znaleźć osoby, które nie mają nawet bladego pojęcia o tym, że istnieje coś takiego jak panel ścienny 3D. Niektórym z kolei zamontowanie takiego panelu 3D w pokoju nie tylko nie poprawi jego odbioru, ale nawet go zniszczy, bo przecież jak będzie wyglądał pokój urządzony w klasycznym stylu, w którym jedna ze ścian jest zdeformowana i układa się w jakiś nowoczesny wzorek.

Oczywiście są też konserwatywne osoby, dla których panel ścienny musi być płaski i nie mają najmniejszego zamiaru pójść na nawet najmniejsze ustępstwa w tej kwestii.