You are currently viewing Gdzie szukać części zamiennych do ciągników?

Gdzie szukać części zamiennych do ciągników?

Współczesne ciągniki rolnicze to bardzo zaawansowane urządzenia, które często wyposażone są w skomplikowane układy mechaniczne, hydrauliczne i elektroniczne. Dzięki nim można wykonywać wiele prac rolnych bez wysiłku fizycznego. Konieczne jest jednak dbanie o to, żeby sprzęt rolniczy działał prawidłowo mimo długotrwałej i intensywnej eksploatacji.

Dbałość o komponenty rolnicze to podstawa!

mechanikRozwiązaniem problemu nadmiernego zużycia niektórych komponentów jest ich wymiana na nowe. Można zdecydować się na części oryginalne lub zamienniki. Producenci sprzętu rolniczego, tacy jak New Holland, zapewniają dostęp do wielu części zamiennych, które są niezbędne dla prawidłowej pracy pojazdu. Oprócz komponentów, które należy wymieniać regularnie, takich jak filtry czy klocki hamulcowe, warto mieć dostęp także do bardziej specjalistycznych elementów. Najbardziej skomplikowane naprawy wymagają ingerencji w silnik. Uszkodzenie silnika często związane jest z kosztownymi naprawami, nawet w sytuacji, gdy uszkodzeniu uległy tylko niewielkie i łatwo dostępne części. Wybierając oryginalne części zamienne New Holland, zyskuje się wyższą jakość i lepsze dopasowanie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie to droższe.

mechanikNaprawa w autoryzowanym serwisie z wykorzystaniem oryginalnych części to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Chcąc kupić części zamienne do New Holland, warto udać się do autoryzowanego serwisu. Można tam otrzymać pomoc nie tylko w montażu, ale też doborze konkretnych podzespołów. Przed zamówieniem części warto wykonać szczegółową diagnostykę pojazdu i ustalić zakres uszkodzeń. Producent oferuje części do zawieszenia, skrzyni biegów czy silnika. Z powodzeniem można kupić także drobne elementy, takie jak oringi, uszczelki czy śruby. Podczas napraw sprzętu rolniczego często wymieniane są pasy, łańcuchy oraz rolki napinające. W przypadku poważnego uszkodzenia wymienić można nawet elementy napędu czy silnika.

Awaria układu pneumatycznego lub hydraulicznego wymaga wymiany precyzyjnych i idealnie spasowanych elementów. Poszukując tańszych rozwiązań, można zdecydować się na tańsze zamienniki. Wielu producentów, także uznanych przez mechaników, produkuje tańsze zamienniki części. Można je kupić w sklepach internetowych lub za pośrednictwem warsztatów serwisujących sprzęt rolniczy. Maszyny rolnicze pracują pod dużym obciążeniem, często w zapyleniu i trudnych warunkach, dlatego wymagają regularnych przeglądów. Niektóre wrażliwe elementy pojazdu trzeba naprawiać od razu, gdy tylko pojawiają się pierwsze symptomy awarii.