You are currently viewing Gdzie powiesić kolorową taśmę LED?

Gdzie powiesić kolorową taśmę LED?

W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej stawia się na innowacyjne oświetlenie. Jako źródło światła wybierane są taśmy z diodami LED. Można je zamontować w meblach lub pod sufitem. Pozwalają stworzyć ciekawą aranżację i całkowicie odmienić wystrój wnętrza.

Światło emitowane przez diody ma szerokie spektrum barw z palety RGB

kolorowa taśma ledPodczas montażu taśmy trzeba zwrócić uwagę na zasilanie oraz sposób włączania. Do zalet taśm LED z pewnością zalicza się niewielki pobór energii elektrycznej przy względnie dużej ilości emitowanego światła. Do sterowania kolorem światła wykorzystuje się pilot lub aplikację na telefon. Oprócz samego koloru można zmieniać także natężenie światła. Strumień świetlny może mieć intensywność nawet na poziomie 900 lumenów, dzięki czemu taśma LED może być jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. W ten sposób można stworzyć klimatyczną aranżację w kuchni lub sypialni, a także pokoju gamingowym. Standardowe taśmy mają szerokość od 8 do 10 milimetrów i długość od 100 do 500 centymetrów. Wydajność każdego paska mierzona jest w watach – warto znać ten parametr jeszcze przed zakupem zasilacza.

kolor taśmy ledNiska waga paska sprawia, że jest on łatwy w montażu. Wykorzystuje się do tego specjalne przypinki, haczyki lub klej, zależnie od możliwości. Wysokiej jakości kolorowa taśma LED 12V to źródło światła cenione przede wszystkim za możliwość dopasowania go do własnych potrzeb. Istotną kwestią podczas wyboru taśmy jest także zakup zasilacza. Urządzenie musi posiadać odpowiednią moc oraz dostarczać prąd o napięciu 12V. Na rynku dostępne są też zasilacze dostarczające energię elektryczną o napięciu 24V i 48V, dlatego podczas zakupu trzeba zachować ostrożność. Zakupiwszy taśmę LED, można ją przyciąć w taki sposób, żeby idealnie pasowała do danego miejsca. Diody zapewniają wyrazisty, kolorowy strumień światła. Niektóre taśmy posiadają własny klej, co znacznie ułatwia montaż. Cała taśma LED jest równomiernie rozświetlona, bez jaśniejszych i ciemniejszych punktów na całej długości. Dostępne są taśmy LED, które posiadają szeroki kąt świecenia – sięga on nawet 180 stopni. Wysoki współczynnik oddawania barw jest cechą diod od dobrych producentów.

Z taśmy LED można wykonać zarówno oświetlenie główne, jak i dodatkowe. Diody są bezpieczne i przy zastosowaniu odpornego na pył i wodę zasilacza, można ich użyć w kuchni lub łazience. Zapotrzebowanie na energię elektryczną sięga przeważnie kilku watów na metr taśmy. Przed zakupem warto sprawdzić, czy taśma posiada przygotowany przewód przyłączeniowy.