You are currently viewing Foteliki, materace i pufy dla dziecka

Foteliki, materace i pufy dla dziecka

Maluchy uwielbiają się bawić nie tylko na placach zabaw czy w ogrodzie, ale także w swoim pokoju. Tam czytają książeczki, oglądają bajki, czy układają klocki. Zwykle też we własnym pokoju przyjmują kolegów i koleżanki z przedszkola, którzy przyszli się pobawić. W związku z tym w pomieszczeniu dziecięcym powinno być nie tylko łóżko czy fotel przy biurku, ale także inne produkty na których można wygodnie usiąść.

Wygodne siedziska dla malucha

fotelik piankowy Na łóżko w butach się nie wejdzie, poza tym jest zbyt miękkie, więc utrudnia układanie puzzli czy klocków. Z kolei fotele są wyższe, dopasowane do wysokości biurka, więc uniemożliwiają rozłożenie zabawek na podłodze. Czy jest jakaś inna opcja? Rodzice mogą zakupić bardzo wygodny fotelik piankowy dla chłopca, pufy, worki, czy materace. Wszystkie te opcje produktów do siedzenia są miękkie, niewysokie, pozwalają się swobodnie ułożyć w różnych pozycjach. Nawet dziecko nie będzie mieć problemy z ich przeniesieniem z miejsca na miejsce. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach do wyboru, więc można dopasować je do wystroju wnętrza. foteliki są kopią foteli dla dorosłych. Mają siedzisko, oparcie i podłokietniki. To opcja dla jednej osoby do siedzenia. Maluch będzie wyprostowany, bo służy jego kręgosłupowi. Na foteliku dziecko może siedzieć przy niskim stoliczku do zabaw (nie przy biurku).

fotelik piankowy dla chłopcaDobrym rozwiązaniem będą też pufy. Dorośli używają puf jako podnóżków dostawianych do fotela. Jednak małą, niską pufę można wykorzystać jako siedzisko dla dziecka. Okrągła, mała pufa nie zajmuje dużo miejsca i zarówno maluch jak i starszak będą mogli na niej siedzieć. Dzieci lubią także worki materiałowe wypełnione styropianowymi kulkami. Zwykle są dosyć obszerne, mogą być bez oparcia lub z oparciem. Są idealne jako siedzisko do grania na komputerze czy konsoli. Z czasem jednak kulki się ubijają i trzeba worek dopełnić, by się dobrze układał. Ciekawą opcją mogą być materace dla dzieci. Zwykle są ozdobne, pikowane, a nawet z dekoracyjną falbanką z boku. Dzięki nim dwójka lub nawet trójka dzieci może usiąść koło siebie. Nie siedzą na zimnej podłodze, ale jednocześnie nie siedzą na wysokich krzesłach czy fotelach. Materac, mimo iż stanowi głównie siedzisko to może być wykorzystany jako zapasowe miejsce do spania dla małego gościa.

Podsumowując, jest wiele opcji w kwestii siedzisk do pokoju dziecięcego. Maluchy mogą siadać na fotelikach z pianki, pufach, workach z kulkami styropianowymi, jak również na dekoracyjnych materacach. Wszystko zależy od ich wieku, tego jak lubią się sadowić oraz tego ile miejsca mamy w pomieszczeniu.