You are currently viewing Estetyczne wykończenie balustrady

Estetyczne wykończenie balustrady

Właściciele piętrowych domów muszą zadbać o to, aby schody łączące parter z wyższym piętrem były odpowiednio zabezpieczone. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu mieszkają dzieci – schody bez balustrady nie zapewniałyby właściwego poziomu bezpieczeństwa. Aby wykluczyć całkowicie możliwość upadku ze schodów, należy dobrać odpowiednie balustrady do schodów oraz prawidłowo je zamontować.

Balustrady w stylu klasycznym

balustradyOprócz tych kwestii dla właścicieli domów bardzo ważna jest jednak także estetyka balustrady ze Śląska. Chcemy, aby dobrze komponowała się ona ze stylem pomieszczenia. Zatem jeżeli mamy dom utrzymany w stylu klasycznym, nie wybierzemy balustrady ze stali nierdzewnej, która prezentuje się chłodno, surowo, a przy tym – nowocześnie. W naszym wypadku dobrym wyborem będzie balustrada drewniana. Same barierki to jeszcze nie wszystko, muszą być one odpowiednio wykończone. Akcesoria wykończeniowe nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale także zabezpieczają balustradę przed zabrudzeniami, jak i chronią użytkowników przed poranieniem się w kontakcie z wystającymi elementami balustrady. Wśród akcesoriów wykończeniowych wymienia się poręcze i zaślepki. Jeśli chodzi o poręcze, mamy tutaj szeroki wybór jej wzorów – możemy wybrać poręcz o nawet najbardziej fantazyjnym kształcie, jeśli to nam odpowiada.

balustradyPamiętajmy jednak, że montowana poręcz powinna być wykonana z takiego samego drewna co balustrada. W przypadku zastosowania innego gatunku, całość nie będzie prezentowała się spójnie, co znacząco zaburzy estetykę. Jeżeli jednak nasz dom utrzymany jest w stylu nowoczesnym i montujemy balustradę stalową, wówczas możemy wykończyć ją, stosując zakończenia tralek oraz stalowe zaślepki. I tutaj producenci ze Śląska oferują szeroki wybór akcesoriów w różnych stylach, dlatego z pewnością uda nam się uzyskać taki końcowy efekt konstrukcji, który najbardziej odpowiada naszemu gustowi. Słowem podsumowania – chociaż patrząc na balustradę, zwracamy głównie uwagę na jej ogólną konstrukcję, nie oznacza to, że akcesoria wykończeniowe nie są ważne. Tak naprawdę to te niewielkie elementy mają największy wpływ na to, jak prezentuje się cała balustrada. Niezależnie od tego, czy montujemy balustradę drewnianą, stalową czy szklaną, w każdym przypadku dobór odpowiednich akcesoriów wykończeniowych jest naprawdę istotny.

Zadbajmy o to, aby elementy te charakteryzowała najwyższa jakość. Dzięki temu i cała balustrada będzie robiła dobre wrażenie pod względem estetycznym, a przy tym będzie doskonale chroniła domowników przed upadkiem ze schodów.