You are currently viewing Dlaczego warto wybrać balustradę nierdzewną?

Dlaczego warto wybrać balustradę nierdzewną?

Wybór najlepszej balustrady nie zawsze jest prosty. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a także od specyfiki danego budynku. Jeśli będziemy ją montować w nowoczesnej architekturze warto zastanowić się nad minimalistycznym rozwiązaniem, bez zbędnych dekoracji. Z kolei jeśli nasz dom jest wybudowany w klasycznym stylu lepiej sprawdzi się dekoracyjna balustrada żeliwna.

Balustrady w bogatej ofercie

balustrady nierdzewneKolejnym kryterium powinien być rodzaj materiału z którego wykonano balustradę. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest balustrada wykonana ze stali nierdzewnej. Cechuje się większą trwałością i odpornością niż pozostałe rodzaje. Barierki z tego materiału najczęściej mają prostą formę. Warto wiedzieć, że nie są podatne na wszelkie czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć, niskie lub wysokie temperatury. Ponieważ materiał z którego jest wykonana sam w sobie jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, utrzymanie jej w czystości nie jest pracochłonne. Obecnie na rynku działa wiele firm, które zajmują się ich produkcją. Największy wybór jest oczywiście w dużych miastach. Jednak warto też szukać poza nimi, w regionie. Doskonałym rozwiązaniem dla osób z okolic Krakowa będą balustrady nierdzewne z małopolskiego. Dzięki bogatej ofercie, znalezienie idealnej balustrady nie powinno być trudnym zadaniem.

balustrady nierdzewneNieco mniejszą popularnością cieszą się balustrady ze zwykłej stali. Producenci oferują także balustrady wykonane z drewna, kamienia, cegły czy ze szkła. Niektóre modele wykonane są z kilku pasujących do siebie materiałów. Balustrady dzieli się również ze względu na konstrukcję. Występują zarówno te z masywną zabudową, jak i z lekką. Niektóre z nich mają ażurową formę. Kolejną kwestią o której trzeba pamiętać to normy bezpieczeństwa, jakie balustrada musi spełniać. W domu jednorodzinnym jej wysokość powinna mieć przynajmniej 90 centymetrów. Każda balustrada zbudowana jest z trzech podstawowych elementów: słupków, poręczy oraz wypełnienia. Każda z tych części może być wykonana z innego materiału. Jaką balustradę w takim razie wybrać? Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą te ze stali nierdzewnej. Najczęściej ich stylistyka jest bardzo uniwersalna, dlatego sprawdzą się w większości przypadków.

Nie wymaga też skomplikowanych oraz czasochłonnych prac, służących jej konserwacji, ponieważ jest odporna na korozję. Jej wygląd dobrze komponuje się z większością materiałów. Będzie pasować do cegły, kamienia, szkła czy drewna. Chociaż nierdzewna balustrada oprócz zalet posiada także wady, zdecydowanie więcej jest plusów.