You are currently viewing Deska kompozytowa – różne zastosowania

Deska kompozytowa – różne zastosowania

Drewno to fantastyczny materiał, który ma wiele zalet, jednak nie jest pozbawiony wad. Może się wypaczać, wybrzuszać, gnić, ma drzazgi które mogą nas zranić, a w dodatku wymaga różnych zabiegów pielęgnacyjnych, by ładnie się prezentował. Z tego względu firmy zaczęły szukać rozwiązań które miałyby wszystkie zalety drewna, ale były wolne od jego wad.

Popularna deska z kompozytu

deska tarasowa kompozytowaW ten sposób powstał kompozyt. Jest to mieszanka mączki drzewnej oraz tworzyw sztucznych. Z zewnątrz prezentuje się tak jak naturalne drewno. Ma różne odcienie, zwykle brązowe, lekko chropowatą strukturę które zapewnia ryflowanie desek, jak również jest dosyć przyjemne w dotyku. Nie nagrzewa się tak szybko, ani nie wychładza. W porównaniu do zwykłego drewna ma o wiele wyższą wystrzymałośc, szczególnie jeśli chodzi o oddziaływanie wilgoci, czy promieniowania słonecznego. Nie trzeba go bejcować ani olejowa, niektóre modele można nawet myć myjką ciśnieniową! W ten sposób usunie się najgorsze zabrudzenia. z kolei w porównaniu do desek z tworzyw sztucznych deska kompozytowa prezentuje się o wiele bardziej estetycznie, ma ładniejszy kolor i prezentuje się naturalnie – faktycznie można ją pomylić z drewnem. Deski są przy tym łatwe w montażu, lżejsze niż te drewniane i przystępne cenowo – to wielka zaleta.

deska tarasowa kompozytowaKiedy i gdzie stosuje się kompozyt? Na pewno dużym powodzeniem cieszy się mocna deska tarasowa kompozytowa. Z deski ułoży się podłogę tarasową, balkonową, jak również schodki prowadzące na taras. Dzięki ryflom deska jest antypoślizgowa. Kompozyt świetnie nada się na elewację. Nie jest taki płaski i miękki jak okleiny imitujące drewno, ale nie jest tak ciężki i gruby jak prawdziwa deska drewniana. Wiele osób marzy o drewnianym ogrodzeniu, ale odstrasza ich konieczność częstej konserwacji dużej powierzchni. Tacy klienci mogą postawić zatem na ogrodzenie kompozytowe ze sztachet. Będzie idealne do domów w stylu rustykalnym, góralskim, czy wiejskim. Z kompozytu można wykonać również domki ogrodowe, wiaty samochodowe, czy zadaszenia do drewutni. W każdym z tych wypadków kompozyt zapewni trwałość, stabilność, odporność na wszelkie uszkodzenia, a przy tym będzie się znakomicie prezentował.

Jak widać kompozytowe deski to coś w co warto inwestować. Zrobi się z nich posadzkę na taras, udekoruje elewację budynku, czy postawi z nich ogrodzenie. Są uniwersalne, niedrogie, trwałe, mają praktycznie same zalety i żadnych wad. To inwestycja na lata, która zachwyci każdego. Można ją kupić w popularnych stacjonarnych sklepach budowlanych lub przez Internet.