You are currently viewing Dekoracje choinkowe – bombki, łańcuchy, światełka

Dekoracje choinkowe – bombki, łańcuchy, światełka

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie – czas świątecznych przygotowań. Trzeba przygotować długo dojrzewający piernik, kupić prezenty, czy zastanowić się nad tym, co ugotujemy w ten ważny dzień. Ulubioną czynnością, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, pozostaje jednak ubieranie choinki. To przede wszystkim świetna zabawa, jak i okazja do kreatywnej pracy.

Co zawiesza się na choince?

bombka na choinceJak sprawić by wyglądała ona jak najładniej? Na pewno wiele zależy od tego, jak duże mamy drzewko. Niektórzy mają choinki sięgające sufitu, a inni z racji niewielkiego metrażu mieszkania decydują się na małą choineczkę stawianą na stole czy parapecie. Wiadomo – im większe drzewko tym na więcej możemy sobie pozwolić. Jednak i to malutkie może wyglądać efektownie – trzeba po prostu postawić na niewielkie dekoracje. Warto zawczasu przemyśleć jakie kolory mają dominować na drzewku. Dawanie łańcuchów srebrnych i złotych, a do tego bombek w 5 kolorach zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Warto dopasować dekoracje choinkowe do innych ozdób w pomieszczeniu. Jeśli lubimy styl glamour to na choince nie może zabraknąć dekoracji błyszczących, mieniących się, w odcieniu złota, czy srebra.

piękna bombkaJeśli natomiast mamy wnętrze rustykalne, czy skandynawskie to warto zainwestować w dekoracje ręcznie robione, szczególnie te z naturalnych tworzyw, takich jak drewno, czy wełna (szydełkowane dekoracje). Co nakładać na choinkę? Na pewno idealne będą cudowne tradycyjne bombki szklane. Prezentują się one zdecydowanie lepiej niż tanie bombki plastikowe, choć wiadomo, że ich cena będzie wyższa. Najpopularniejsze są bombki w kształcie kuli w różnych kolorach i wzorach, jednak znajdziemy także bombki w formie gwiazdek, bałwanków, czy śnieżynek. Na szczycie drzewka trzeba koniecznie zamocować dekoracyjny czubek. Druga rzecz to oczywiście łańcuchy. Dostępne są zielone, czerwone, czy złote, grubsze i cieńsze. Rozwiesza się je dookoła choinki – czasem łączy kilka modeli np. te cieńsze wiesza się na górze, a te grubsze na dole drzewka. Trzecia rzecz to światełka. Najbardziej efektowne będą te wielobarwne, które mogą migać, pulsować, lub stale się palić, w zależności od ustawienia.

Zdecydowanie pięknie udekorowane drzewko, będzie ozdobą całego pomieszczenia i wprowadzi do naszego domu niepowtarzalny klimat. Warto zabawić się w dekoratora i poświęcić nieco czasu na to, by choinka była idealnie przystrojona, szczególnie że będzie z nami aż do stycznia, do święta 3 króli, choć niektórzy trzymają je dłużej.