You are currently viewing Czym wyróżniają się bramy segmentowe?

Czym wyróżniają się bramy segmentowe?

Garaż zazwyczaj znajduje się na każdej prywatnej posesji. Chroni samochód oraz inne przechowywane tam przedmioty przed ewentualną kradzieżą czy uszkodzeniem spowodowanym niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Stanowi również element dekoracyjny współgrający z otoczeniem. A jego najważniejszym elementem jest brama, będąca zaporą dla osób niepowołanych czy niepożądanych zwierząt. Bramy garażowe mogą stanowić estetyczne i funkcjonalne wykończenie każdego obiektu.

Bramy segmentowe na każdą posesję

Panele drewnianeNajpopularniejszym rozwiązaniem na rynku są solidne bramy segmentowe Kielce to miasto, gdzie istnieje wielu producentów dystrybuujących tego typu elementy, będące częścią garażu czy obiektu przemysłowego. Zróżnicowane wymiary umożliwiają dobór tych produktów zgodnie z oczekiwaniami. Ponadto bramy te występują w wielu wariantach, dzięki czemu każdy dopasuje je np. do wymiarów swojego garażu. Istnieją bowiem rozwiązania z osobnymi drzwiami, napędem oraz bramy segmentowe boczne. Konstrukcja ta służy do funkcjonalnego zamykania garażu i wyróżnia się tym, że skrzydło bramy składa się z segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Z kolei płaszcz bramy w czasie otwierania i zamykania porusza się po specjalnych rolkach wzdłuż prowadnic przymocowanych do ścian i sufitu garażu. Po otwarciu skrzydło bramy chowa się do środka pomieszczenia w przestrzeni pod sufitem, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w garażu. Tego rodzaju konstrukcje znajdują zastosowanie zarówno w przydomowych garażach, jak i obiektach przemysłowych, gdzie wymaga się niezwykle wytrzymałych bram. Wyposażenie to jest w pełni uniwersalne i wszechstronne. Bardzo często montuje się je w dużych halach, zakładach czy centrach logistycznych.

Podjazd na posesjęWażne jest to, by bramy segmentowe wyróżniały się nienaganną estetyką, ponieważ stanowią element reprezentacyjny dla całej posesji. Oferowane przez cenionych producentów i dystrybutorów podobne produkty cechuje również najwyższa jakość wykonania. Ważne, by przetrwały długie lata intensywnej eksploatacji. Zazwyczaj wykonane są ze stalowych, ocynkowanych paneli, przez co wyróżnia je odporność na uszkodzenia i trwałość. Pozostałe elementy bramy pokrywa się lakierem lub okleiną PCV w dowolnym kolorze. Dodatkowo niektóre wypełnia się pianką poliuretanową zabezpieczającą przed utratą ciepła i hałasem z zewnątrz. W zależności od potrzeb bramy segmentowe otwiera się w sposób ręczny lub automatyczny. Te wyposażone w napęd, zamyka się bardzo łatwo, bez zbędnego wysiłku fizycznego. Co ważne, w tym przypadku sterowanie jest możliwe przy pomocy pilota, nawet z wnętrza domu czy samochodu.

Bramy segmentowe to niezwykle funkcjonalne ogrodzenie. Ich praktyczne użytkowanie łączy się z estetyką, dzięki czemu można zyskać doskonły efekt wizualny na własnej posesji. Podobne konstrukcje zyskują coraz więcej zwolenników. Na specjalne zamówienie wykonuje je coraz większa ilość firm.