You are currently viewing Czym różni się sprzątanie biur od sprzątania domów?

Czym różni się sprzątanie biur od sprzątania domów?

Wiele osób uważa, że sprzątanie to czynność którą zawsze wykonuje się tak samo. Do umycia podłogi bierze się zmoczonego mopa, żaluzje przeciera się pierzastą szczotką, a dywany odkurza odkurzaczem. Jednak nie jest to do końca prawda.

Sprzątanie biur oraz domów znacząco się różni

posprzątane biuro Może i wykonuje się te same czynności, ale w inny sposób, czy przy wykorzystaniu innych sprzętów oraz preparatów czyszczących. Co zatem warto o tym wiedzieć? Przede wszystkim regularne sprzątanie biur w Szczecinie odbywa się częściej niż sprzątanie domów. To pierwsze odbywa się nawet 2-3 razy w tygodniu, podczas kiedy w domach sprząta się niekiedy raz na tydzień lub rzadziej. Ma to oczywiście związek z ilością osób przebywających na danym obszarze oraz intensywnością jego użytkowania. W firmie może być nawet setka osób, która przez osiem godzin korzysta z całej infrastruktury. Z kolei w domu jest maksymalnie kilka osób, które mniej używają różnych sprzętów. Druga różnica dotyczy materiałów budowlanych i wykończeniowych używanych w pomieszczeniach. W domu na podłogach mamy panele, na ścianach tapety, na sufitach wiszące lampy. Dużo jest dekoracji, tekstyliów. Z kolei w biurach nie ma ozdób, ale jest mnóstwo sprzętu komputerowego.

regularne sprzątanie biur w szczeciniePodłogi mogą być żywiczne, popularna jest też wykładzina w płytkach. Ściany mogą być malowane, ale też pokryte modnym betonem architektonicznym, a nawet mchem chrobotkiem! Za oświetlenie odpowiadają oprawy sufitowe, czy świetlówki w specjalnych oprawach. W związku z tym trzeba używać innych preparatów i akcesoriów do czyszczenia wnętrz. Przykładowo, w domach prędzej sprawdzi się odkurzacz, a w firmie maszyna czyszcząca posadzki. Wiele zależy też od tego jak bardzo brudzą się dane powierzchnie. W biurze rachunkowym raczej nie ma niczego co by mogło zniszczyć posadzkę czy wykładzinę, chyba że ostre krawędzie nóżek fotela. Jednak jeśli w biurze odbywają się też konferencje, prezentacje, używa się do nich np. materiałów kreatywnych typu kleje, taśmy, pisaki to łatwo jest o zaplamienie różnych elementów. Wtedy ekipa sprzątająca powinna dobrać odpowiednie środki czyszczące, które usuną nietypową plamę, ale nie zniszczą materiału.

Jak widać sprzątanie domu i powierzchni biurowej wcale nie wygląda tak samo. Robi się je częściej lub rzadziej, stosuje inne urządzenia i środki myjące, dostosowane do konkretnego materiału. Jednak cel zawsze jest taki sam – sprawienie by wnetrze było czyste, przytulne i higieniczne. O to zawsze warto zadbać w każdym budynku, bez względu na rodzaj.