You are currently viewing Czym charakteryzują się altany kryte strzechą?

Czym charakteryzują się altany kryte strzechą?

Współcześnie funkcjonuje wiele rozwiązań w budownictwie, które łączą w sobie ergonomię, ekologię i estetykę. Mają one coraz więcej zwolenników, nie tylko wśród osób prywatnych, ale także właścicieli firm. Jednym z nich są dachy kryte strzechą.

Altany kryte strzechą są naturalne

altany kryte strzechąTo coraz popularniejsze pokrycie dachowe wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Jego zwolennicy doceniają przede wszystkim wysoką estetykę oraz funkcjonalność tego rozwiązania. Trudno nie zauważyć, że obecnie stawiamy na droższe inwestycje, które jednak są długowieczne i tańsze w eksploatacji. Te cechy zdecydowanie charakteryzują każdy dach z trzciny. Jego montaż i materiały znacznie przewyższają cenę innych rodzajów pokryć dachowych, jednak trudno o inny surowiec, który bez rozległej impregnacji jest w stanie przetrwać nawet sto lat. Dodatkowo dachy i altany z trzciny mają doskonałe właściwości izolacyjne, co odnosi się zarówno do hałasu jak i temperatury. Świetnie sprawdzą się przy ruchliwych ulicach i głośnych sąsiadach, gwarantując absolutną ciszę. Strzecha odznacza się też doskonałą wentylacją, a co znacznie ważniejsze ? bardzo wysoką ognioodpornością. Dzięki temu ponownie wróciła do łask, po okresie w którym z niej zrezygnowano właśnie ze względu na łatwopalność.

altany z trzcinyObecnie zaawansowana technika montażu i nowoczesne środki impregnacji zapewniają jej ochronę przeciwpożarową i długowieczność. Ten powrót do naturalności i bliskość z naturą obrazują nie tylko altany kryte strzechą. Tą tendencję doskonale odzwierciedlają także gabiony. To rodzaj ogrodzenia, który cieszy się od niedawna bardzo dużym zainteresowaniem. Składają się na nie metalowe kosze wypełnione dowolnym surowcem ? może to być drewno, kamienie, szkoło, żwir lub inny dowolny materiał. Gabiony nie są jeszcze tak popularne jak dachy ze strzechy, jednak wynika to z faktu, że jest to znacznie nowsze rozwiązanie. Wcześniej, zanim poznaliśmy je jako jeden z rodzajów ogrodzenia gabiony znane były jako siatki montowane na zboczach. W ten sposób miały zapobiegać osuwaniu się gruntu. Współczesne budownictwo stawia głównie na powrót do naturalności, proste, funkcjonalne i długowieczne rozwiązania i pomysłowość. W budynkach przeważają proste formy, coraz częściej stosowane są też płaskie dachy i przeszklenia.

Ten minimalizm doskonale obrazują też stosowane materiały ? zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Dominuje beton, tynk dekoracyjny lub surowa cegła. Te tendencje prawdopodobnie utrzymają się w najbliższym czasie i zdominują budownictwo i architekturę także kolejnych lat.