You are currently viewing Czy wolnostojący piecyk to dobry wybór?

Czy wolnostojący piecyk to dobry wybór?

Jednym z wiodących, nie tracących na znaczeniu trendów w urządzaniu wnętrz, są kominki i piecyki. Dodają one klasy każdemu wnętrzu, wizualnie je ocieplają i sprawiają, że wydaje się bardziej eleganckie i zarazem przytulne.

Warto kupić piec wolnostojący

piece wolnostojące Nie zanosi się na to, aby miały one kiedykolwiek stać się przeżytkiem. Ludzie instynktownie wydają się doceniać piękno trzaskających płomieni i wiele osób przyznaje, że marzy o posiadaniu kominka. To nie tylko oznaka prestiżu, ale także sposób na odwołanie się z jednej strony do korzeni, a z drugiej do klasyki w urządzaniu wnętrz. Obecnie jednym z najpopularniejszych typów kominków i piecyków są żeliwne piece wolnostojące. Są cenione, ponieważ mogą zajmować niewiele miejsca, a różnorodność w stylistyce, wzornictwie i kolorystyce sprawiają, że bez większego trudu można znaleźć pasujący piecyk do każdego wnętrza: od stylu prowansalskiego, przez skandynawski aż po nowoczesny. Niewielkie piece kozy mogą mieć szerokość zaledwie ok. 50 centymetrów. Ze względu na rozmiar i wzornictwo sprawdzą się w dowolnym punkcie pokoju, nawet na jego środku.

piece wolnostojąceUstawienie takiego piecyka na środku dużego pomieszczenia, łączącego w sobie rolę salonu, pokoju dziennego i jadalni jest coraz modniejsze i popularniejsze. Oczywiście, można znaleźć także większe kominki kozy, nie ograniczają się one tylko do niewielkich rozmiarów. Te szczególnie nadają się do wyeksponowania jako jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. Choć obecnie pełnią role typowo dekoracyjną, to jednak można je wykorzystać w pewnym stopniu także do ogrzewania domu, co zależy od rozmiaru budynku i mocy samego piecyka. Może on ogrzewać tylko jedno pomieszczenie lub nawet kilka, jeśli tylko zostanie połączony z systemem ogrzewania nadmuchowego. To znakomite rozwiązanie na najzimniejsze dni lub awaryjne wyjście w przypadku awarii całego centralnego ogrzewania. Z reguły jednak piece kominkowe nie są odpowiednie do regularnego i intensywnego użytkowania. Dodatkowo, takie rozwiązanie sprawia, że salon zamienia się w kotłownie, a to sprawia, że utrzymanie w nim czystości jest właściwie skazane ma porażkę. Z tego powodu inwestorzy nie powinni nastawiać się na to, że kominek wolnostojący będzie sprawdzał się w ogrzewaniu całego budynku. Nie należy kierować się tym przy wyborze kominka.

Znacznie większe znaczenie ma wygląd, łatwość i bezpieczeństwo obsługi, zwłaszcza, gdy w domu znajdują się dzieci. Ważna jest także kwestia czyszczenia, którym należy regularnie się zajmować, gdyż ma to wpływ na skuteczność pracy i palenia.