You are currently viewing Czy izolacja poddasza pianką jest skuteczna?

Czy izolacja poddasza pianką jest skuteczna?

Wybór odpowiedniej metody ocieplenia domu to bardzo odpowiedzialna decyzja. W związku z tym warto przeanalizować wszystkie dostępne możliwości. Takie podejście do tematu zapewni nam najlepsze rezultaty w dłuższej perspektywie czasowej.

Izolacja poddasza pianką to rezultat na lata

izolacja poddasza piankąNawet jeżeli na początku poświęcimy sporo czasu na analizę dostępnych możliwości to podjęcie dobrej decyzji powinno wynagrodzić nam poświęcony czas. Obecna technologia ociepleń sprawia, że aplikowana warstwa nie musi charakteryzować się dużą grubością. Właśnie z tego powodu natrysk pianki poliuretanowej jest często wybierany w przypadku domów o ograniczonej powierzchni. Poza tym natrysk pianki może być wykonywany bardzo szybko. Tego rodzaju izolacja pianką ma bardzo uniwersalny charakter, dzięki czemu może być stosowana w przypadku wszystkich części domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Trzeba tylko zadbać o to, aby mieszanka, którą wykonujemy izolacje natryskowe miała uniwersalny charakter. Tego rodzaju rozwiązania są jednak dosyć drogie, chociaż odznaczają się one doskonałymi parametrami. Najbardziej opłacalną opcją jest indywidualne dobieranie substancji izolacyjnej do poszczególnych zastosowań. Może się zdarzyć tak, że do izolacji piankowej dachu, poddasza, posadzki i ścian wykorzystamy cztery różne substancje. Jeżeli izolacja poddasza pianką została wykonana prawidłowo, w oparciu o właściwie dobraną substancję to osiągnięty rezultat powinien wystarczyć na długie lata.

Jeżeli jednak będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której natrysk pianki poliuretanowej został przeprowadzony w sposób niedbały to niestety możemy się spodziewać znacznie gorszych osiągów takiego ocieplenia.

Źródłem informacji do artykułu była strona

http://www.purtech.pl/oferta/doskonala-izolacja-quadfoam-500/izolacja-dachu