You are currently viewing Co wyróżnia bramy segmentowe?

Co wyróżnia bramy segmentowe?

Dobór odpowiedniej w danej sytuacji bramy garażowej wielu osobom sprawić może poważne problemy. Wszystko przez wzgląd na fakt, że na rynku spotkać się można z wieloma mocno zróżnicowanymi względem siebie rodzajami. Zdecydowanie najlepszym wyborem jednak będą bramy segmentowe, cechujące się pełną funkcjonalnością oraz solidnością.

Bramy segmentowe – co musisz wiedzieć?

brama segmentowaCechą wyróżniającą takie właśnie bramy jest fakt, że składają się one z co najmniej kilku oddzielnych segmentów. Taka budowa nie tylko jest odpowiedzialna za wyjątkowy wygląd takich właśnie konstrukcji. Daje ona także trzy zupełnie odrębne względem siebie opcje montażu. Tym samym bramy typu segmentowego można znacznie prościej dopasować do indywidualnych potrzeb oraz warunków architektonicznych panujących w danym budynku. Jeżeli chodzi o segmentowe bramy garażowe w wałbrzychu, składają się one z ułożonych pionowo paneli. Są one połączone ze sobą specjalnymi zawiasami, które z kolei posiadają dedykowane łożyska kulkowe. Całość porusza się po dedykowanych prowadnicach pionowych, jak również tych sufitowych. Prowadnice posiadają dodatkowo specjalny system ich zamykania i zabezpieczenia przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

segmentowe bramy garażowe w wałbrzychuWszelkie, ewentualne błędy w działaniach takich bram spowodowane mogą być niemal wyłącznie gromadzącymi się zabrudzeniami oraz wilgocią. Dlatego też tak ważne jest, aby unikać ich dostania się do najbardziej wrażliwych elementów opisywanych bram. Innym ważnym elementem bram segmentowych są oczywiście dedykowane rolki. Te posiadają dedykowane łożyska toczne, które przekładają się na gładką, cichą i bezproblemową prace opisywanej bramy. Dodatkowo produkty tego właśnie typu wyposażone są w dedykowaną metalową przesłonę, odpowiedzialną za zabezpieczenie rolki przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz wilgocią. Aby wspomagać i upłynnić podnoszenie skrzydła bramy stosowane są dedykowane sprężyny naciągowe i skrętne, jak również sprzęgło, odpowiedzialne za ochronę przez zerwaniem. Sprężyny powinny być dopasowane indywidualnie do każdej bramy, na przykład pod katem jej ciężkości.

Bramy segmentowe należą do jednych z bardziej popularnych rozwiązań w kontekście ochrony przestrzeni garażowej. Wyróżniają się one bardzo charakterystyczną budową, która przekłada się również na wzornictwo opisywanych bram. Ich ogromnym plusem są znacznie ograniczone ilości miejsca, które bramy tego właśnie typy muszą zajmować. Sposób ich montażu jak też ich działania mogą być z kolei dostosowane w szerokim stopniu do własnych potrzeb oraz oczekiwań.