You are currently viewing Co trzeba wiedzieć o garażach blaszanych?

Co trzeba wiedzieć o garażach blaszanych?

Mieszkańcy domków jednorodzinnych zawsze budują sobie przynajmniej jeden garaż murowany lub przynajmniej stosują drewnianą wiatę garażową, choć obecnie standardem są garaże podwójne. Na działce jest dużo miejsca, a samochód często jest jednym (a na pewno najwygodniejszym) środkiem transportu z miejscowości podmiejskich.

Garaż do kupienia i do wynajęcia

garaż blaszanyCo jednak mają zrobić mieszkańcy bloków? Samodzielnie nie zbudują sobie garażu, nie każdy blok ma parking podziemny, który chroniłby auto przed kradzieżą i wystawianiem go na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Rozwiązaniem jest tutaj garaż blaszany. Czasem można znaleźć całe place zastawione garażami blaszanymi, ustawionymi jeden koło drugiego. Taki garaż można kupić, wynajmować, czasem także dostawić swój. Co trzeba wiedzieć o takim garażu? Przede wszystkim trzeba sprawdzić oferty z okolicy, by garaż znajdował się jak najbliżej nas, a następnie sprawdzić ceny i obliczyć czy bardziej opłaca się nam wynajem czy zakup. Garaże mają najczęściej standardowe wielkości. To znaczy, że spokojnie zmieści się tam każdy przeciętny samochód, jak również znajdzie się miejsce na rower, zapasowe opony, czy mało używane rzeczy, których nie chcemy trzymać w domu.

garaż blaszanyGaraże blaszane mogą być zamykane na bramy automatyczne (na pilota) lub ręcznie otwierane. Te pierwsze są zazwyczaj droższe, choć wygodniejsze, bo bez wychodzenia z auta można pilotem je otworzyć. Jeśli jednak rzadko korzystamy z samochodu, a co za tym idzie rzadko chodzimy do garażu to wystarczy nam brama ręczna. Przed zakupem garażu trzeba rozważyć także kwestie materiałowe. Producent powinien zabezpieczać blachę by nie korodowała, jednak podstawa (wylewka lub bloczki betonowe) zazwyczaj nie są w cenie. Dodatkowo płatne będzie także malowanie blachy czy użycie izolacji (najczęściej pianka poliuretanowa znajdująca się pomiędzy dwoma warstwami blachy). Warto wspomnieć też o tym, że garaż nie musi wcale służyć jedynie do przechowywania samochodów. Można w nim umieszczać rowery, motocykle, quady, a także traktować go jak składzik, jeśli nie mamy piwnicy czy innego miejsca na duże i rzadko używane przedmioty.

Garaże blaszane to dobra opcja dla mieszkańców bloku, którzy chcą chronić swoje samochody i nie tylko, czy po prostu nie chcą parkować samochodu byle gdzie. Garaż nie kosztuje wiele, często można go wynająć, a do tego jest bardzo praktyczny. W każdym większym mieście z pewnością znajdzie się producent garaży u którego można złożyć zamówienie czy też firma oferująca garaże na wynajem w atrakcyjnej cenie.