You are currently viewing Co trzeba wiedzieć o częściach do maszyn?

Co trzeba wiedzieć o częściach do maszyn?

Na placu budowy, szczególnie podczas wykonywania prac ziemnych, potrzebny jest ciężki sprzęt – koparki, ładowarki i koparko-ładowarki pozwalają w krótkim czasie wykonać zadania, do których trzeba byłoby przydzielić znaczną część pracowników. Maszyny budowlane z czasem się zużywają, co wynika z ich eksploatacji oraz ograniczonej wytrzymałości niektórych komponentów.

Wymiana zepsutych części

nowe części do maszyn caseProducenci sprzętu zalecają regularne przeglądy, które pozwalają ustalić, czy dany komponent już wymaga wymiany. Także podczas niespodziewanej awarii można skorzystać z części zamiennych. Wybór części zamiennych do maszyn budowlanych jest duży. Mogą być to niewielkie elementy mechaniczne, komponenty układów hydraulicznych lub całe zestawy. Podczas wyboru części zamiennych należy zwracać uwagę na ich kompatybilność z danym urządzeniem. Najprostszym sposobem na uniknięcie związanych z tym problemów jest wybór oryginalnych części, które są droższe od tanich zamienników. Dużą zaletą oryginalnych części jest także ich jakość. Dzięki temu zwiększa się kultura pracy maszyny, a także jej wytrzymałość. Części zamienne o parametrach zbliżonych do oryginalnych wytrzymają nawet długi okres eksploatacji.

części do maszyn rolniczych Alternatywą jest zakup części używanych, ale związane jest to z większym ryzykiem kolejnej awarii. Obecnie nowe części do maszyn Case można kupić od autoryzowanych dostawców. Jest to gwarancja, że części będą oryginalne. Wybierając części zastępcze należy sprawdzić ich parametry, wymiary oraz stan techniczny. Nowe elementy są objęte gwarancją. Wiele części produkowanych jest specjalnie dla jednego modelu sprzętu – dotyczy to przede wszystkim specjalistycznych maszyn budowlanych. W sytuacji, w której posiada się starszy model koparki, do której nie produkuje się już części zamiennych, można poszukać ich na portalach ogłoszeniowych oraz w miejscach, w których sprzedaje się komponenty używane. Kosztem jakości można także zdecydować się na zamiennik od innego producenta, ale wówczas trzeba liczyć się z mniejszą wytrzymałością i ryzykiem zmniejszenia kultury pracy.

Maszyny budowlane są narażone na częste awarie, ponieważ pracują w zapylonym środowisku, mają kontakt z czynnikami atmosferycznymi i są poddawane dużym przeciążeniom. Niespodziewana awaria może zatrzymać prace budowlane na całym placu, dlatego posiadanie zapasowych komponentów, które najszybciej ulegają eksploatacji, może rozwiązać ten problem. Najlepszą jakość można uzyskać tylko wtedy, gdy wybierze się nowe części od renomowanych producentów.