You are currently viewing Co jest potrzebne, by postawić kontener budowlany?

Co jest potrzebne, by postawić kontener budowlany?

Wielkie tereny budowy wymagają odpowiedniego zaplecza. Pomieszczenia socjalne zapewniają odpowiednią wygodę wszystkim pracownikom, stanowią także miejsce strategiczne do podejmowania wszelkich decyzji. Takie budowle stawia się bardzo szybko i najczęściej wykorzystuje się do tego kontenery budowlane. Kontenery budowlane cechuje to, że stawia się je po to, by służyły tymczasowo. Gdy budowa dobiegnie końca, wszelkie takie budowle można rozmontować i przenieść gdzie indziej, bądź przeznacza się je pod rozbiórkę.

Kontener budowlany na specjalne zamówienie

kontener budowlanyW takim przypadku, według polskiego prawa, kontener jest traktowany jako budowla nietrwała. Według przepisów prawa nie wymagają one zezwolenia, jeśli nie będą stały na terenie dłużej niż 120 dni. Potrzebne jest natomiast zgłoszenie do odpowiedniego urzędu, najczęściej do starostwa. Zgłoszenie musi nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem robót. Jeśli wniosek nie zostanie odrzucony przez 30 dni, budynek może być postawiony we wskazanym miejscu. Jeśli budowa planowana jest na dłużej, potrzebne jest specjalne zezwolenie na budowę. Najczęściej buduje się kontener budowlany na wymiar. To oznacza, że ma on idealnie spełniać zapotrzebowanie danej firmy. Może posłużyć jako budynek socjalny albo magazyn czy nawet miejsce przechowywania narzędzi. W razie konieczności może zostać rozbudowany. W każdym z tych przypadków różnić się będzie wyposażeniem.

kontener budowlanyMiejsca pod narzędzia czy magazyn rzadko wymagają wykonania ogrzewania wewnątrz. Odpowiedni producent posiada w swojej ofercie gotowe projekty, co znacznie ułatwia realizację. Kontener można postawić już w jeden dzień. Wykonuje się go z gotowych elementów. Są nawet i takie typy tych modułów, które można przewieźć w całości na miejsce budowy. Do tego dochodzi całe wyposażenie środka, takie jak meble, które można osobno przywieźć na miejsce. Takie budowle nie są na stałe zaczepione w gruncie, a to oznacza, że do ich budowy nie potrzeba użycia fundamentów. Co ważne, brak pozwolenia na budowę, jest możliwy tylko wtedy, gdy na 1000 metrów kwadratowych nie jest postawionych więcej niż dwa takie budynki. Wtedy należy już wystąpić o specjalne pozwolenie.

Kontener budowlany nie jest na stałe połączony z gruntem, a po tym jak już spełni swoją rolę, najczęściej jest przeznaczony pod rozbiórkę bądź jest przeniesiony, nie wymaga więc specjalnego zezwolenia. Budowa takiego miejsca realizowana jest niezwykle szybko, a to za sprawą konstrukcji składającej się z gotowych modułów. Wystarczy tylko jeden dzień na zbudowanie odpowiedniego zaplecza dla wszystkich budowniczych.