You are currently viewing Charakterystyka dobrych mebli biurowych

Charakterystyka dobrych mebli biurowych

Nowoczesne i ergonomiczne wyposażenie biura potrafi pozytywnie wpłynąć na efektywność i zdrowie pracowników. Osoby pracujące przed komputerami muszą dysponować nie tylko dobrym sprzętem elektronicznym, ale też wygodnymi fotelami i przystosowanymi do ich potrzeb biurkami. W wielu biurach niezbędne są szafki na dokumenty.

Wyposażenie biura

meble biuroweWyposażając miejsce pracy, trzeba umiejętnie połączyć aspekty funkcjonalne z estetycznymi, żeby stworzyć przestrzeń przyjazną dla pracownika. Chociaż meble biurowe są przede wszystkim funkcjonalne, gabinet może pełnić też funkcję reprezentacyjną. Wygoda i komfort pracowników biurowych przekładają się na ich wydajność i chęć do pracy, dlatego warto skupić się na wygodnych krzesłach do pracy przy komputerze. Dobre krzesło biurowe wyróżnia się przede wszystkim szerokimi możliwościami regulacyjnymi. Pracownicy mają zróżnicowaną budowę ciał, a wielozakresowa regulacja pozwoli każdemu pracownikowi dopasować krzesło do swoich potrzeb. Regulowana powinna być wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia czy pozycja podłokietników. Odpowiednio wyregulowane krzesło znacznie zmniejsza obciążenie kręgosłupa podczas pracy biurowej.

meble biuroweKrzesło powinno też posiadać kółka, które umożliwią przemieszczanie się w obrębie stanowiska bez potrzeby wstawania. Dopasowane meble biurowe w podlaskim można kupić bezpośrednio od producentów, w salonach meblowych i sklepach z wyposażeniem do biur. Krzesła i fotele to nie jedyne wyposażenie biura, na które warto zwrócić uwagę. Duże znaczenie mają także biurka – każdy pracownik musi dysponować przestrzenią odpowiednią do jego potrzeb i obowiązków. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak powierzchnia robocza blatu, obecność szuflad czy ustawność. W blacie biurka powinny znaleźć się otwory na przewody. Dodatkowe spinki na kable ułatwiają organizację stanowiska komputerowego. Biurko powinno dobrze się prezentować i pasować do wystroju biura, ale musi być też solidne. Warto zastanowić się nad tym, czy będzie ono stało pod ścianą, czy też po drugiej stronie będą siadali klienci. W biurze należy ustawić także szafy i elementy wyposażenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

W przestrzeni biurowej nie powinno zabraknąć kącika socjalnego, w którym pracownicy mogą przygotować sobie jedzenie lub ciepły napój. Warto zadbać też o miejsce do spędzania przerw, w którym znajdzie się wygodna kanapa. Wszystkie meble, na których pracownicy mogą siedzieć, powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby wspomagać utrzymywanie zdrowej postawy.