You are currently viewing Cegła na ścianie – co trzeba wiedzieć?

Cegła na ścianie – co trzeba wiedzieć?

Jest wiele ciekawych opcji jeśli chodzi o dekorowanie ścian. Niektórzy wieszają na nich ramki ze zdjęciami bliskich, kolorowe plakaty

buykamagrausa.com

, czy też stawiają na naklejki ścienne. Każda z tych opcji jest jednak tymczasowa. Ramki można zdjąć w każdej chwili (może to też być zaleta), a naklejki z czasem same ,,schodzą” ze ściany.

Różne lica cegieł

cegła Nieco dłuższą żywotność mają różne okładziny, czy tapety, szczególnie te z włókna szklanego. Jeśli jednak chodzi o naprawdę trwałe dekoracje to wyróżnić można trzy opcje. Pierwsza z nich to beton architektoniczny. Jest odporny na uszkodzenia, gruby i ciężki, jednak ma niezbyt ciekawy wygląd i nie pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Druga opcja to gipsowe cegły lub płytki. Mają różne kolory, kształty i wielkości. Można je położyć na całej ścianie, jak i na wybranym fragmencie. Jednak jeśli się nam znudzą to można je tylko skuć – nie da się ich zdjąć bez uszkodzenia. Dlatego też warto bliżej się przyjrzeć trzeciemu rozwiązaniu jakim jest cegła – lico wrocławskie, klasyczne czy inne będzie się pięknie prezentować. Ceglane płytki pozyskuje się z cegły rozbiórkowej, a tę – z starych budynków. Cegła jest potem cięta na cieńsze ,,paski” i wtedy może być zamontowana na ścianie. Powinna to być ściana gładka, solidna, dobrze zagruntowana.

cegła Płytki montuje się wykorzystując zaprawę lub specjalny klej. Między płytkami robi się grubą fugę, tak by zabezpieczyć przestrzeń, jak również przedłużyć trwałość całości. Jak wykonać cięcie cegły? Lepiej pozostawić to profesjonaliście. Potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia – wtedy ma się pewność, że płytka zostanie równo przecięta i nie zacznie się kruszyć. Po montażu na ścianie warto cegłę pomalować bezbarwnym środkiem zabezpieczającym, mającym głównie na celu ochronę przed wilgocią. Gdzie można zamontować cegłę? Możliwości są nieskończone. Cegła jest odporna na wysokie temperatury więc można ją przymocować przy kominku, czy kuchence. Dzięki odporności na wilgoć sprawdzi się w kuchni i jadalni. Zwykle cegla czerwona wybierana jest do ozdabiania jednej ściany, rzadziej jest ona obecna w całym pomieszczeniu. Można ją spasować z dodatkami w stylu industrialnym, takimi jak surowe lamp z metalowymi kloszami, ciemnym drewnem na podłodze, czy kanapą w intensywnym kolorze.

Zdecydowanie cegła jest wyjątkowym dodatkiem do wnętrz. Sprawi

buyantibiotics24.net

, że będzie ono absolutnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Trzeba jednak pamiętać by ją prawidłowo zamontować i zabezpieczyć przed niszczeniem. Wtedy będzie cieszyć oko przez długi czas.