You are currently viewing Cechy dobrej anteny do CB radia

Cechy dobrej anteny do CB radia

Duża liczba kierowców korzysta w swoim samochodzie z CB radia. Jest to sposób na komunikację między pojedynczymi jednostkami, informowanie o kontrolach policyjnych, wypadkach czy zakorkowanych ulicach. Nie da się ukryć, że teraz nie jest to tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu, jednak nie znaczy to, że system ten całkowicie wymarł.

Antena dobrze zamontowana

antena cb radioNiektórzy ciągle z niego korzystają, a to oznacza, że istnieje zapotrzebowanie na akcesoria do takiego radia. Ważnym elementem każdego CB radia jest antena. Wybierając właściwą dla siebie należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych cech charakterystycznych. Przede wszystkim ważna jest jakość materiałów, z których jest ona wykonana. Musi być to wytrzymała część, która pozwoli na długoletnie jej wykorzystywanie. Najlepiej, aby była odporna na różnorodne warunki atmosferyczne, a także korozję i inne zanieczyszczenia. Antena do CB radia może zostać zamontowana na dwa sposoby. Pierwszy z nich, magnetyczny, jest niewiarygodnie łatwy oraz szybki. Taką antenę można sprawnie zdemontować, schować do wnętrza pojazdu lub przełożyć na inne auto. Nie może być ona jednak stosowana na samochodach, których karoseria jest aluminiowa lub kompozytowa. Istnieją także anteny montowane na stałe.

antena cb radioCechują się one zdecydowanie lepszą jakością odbieranego sygnału i korzystniejszą ceną, aczkolwiek jej montaż sprawić może trochę problemów. Można to wykonać robiąc dziurę w dachu lub korzystając z gotowych uchwytów: montażowego rynnowego lub bagażnikowego. Kolejnym istotnym kryterium podczas wyboru właściwej anteny do swojego pojazdu jest jej długość. Im dłuższa, tym ma lepszy zasięg, jednak może nie być to najlepsze rozwiązanie, gdy samochód często przekracza tereny parkingów podziemnych, garaży lub niewysokich przejazdów. Stosowanie długiej anteny jest bardzo przydatne, gdy kierowca porusza się po drogach o mniejszym natężeniu ruchu i ma potrzebę, by komunikować się na dalsze odległości. Przy częstym użytkowaniu dróg miejskich i innych, gdzie przewijają się ogromne ilości samochodów, lepiej stosować krótszą antenę, do której nie będzie docierać zbyt duża ilość niepotrzebnych sygnałów. Korzystanie z właściwych kanałów w CB radio może zdecydowanie ułatwić kierowcom poruszanie się po wielu drogach i na wielu trasach.

Ważnym jest jednak, aby dobór potrzebnej anteny był przemyślany i sprawdzał się wszędzie tam, gdzie samochód porusza się najczęściej. Dzięki temu dopływające sygnały nie będą zakłócane i wszystko będzie odbierane przez kierowcę bez najmniejszego problemu.