Basen w ogrodzie to marzenie niejednego z nas. Na szczęście tego rodzaju przyjemność to już nie tylko element amerykańskiego snu, który możemy oglądać jedynie przez szkło ekranu telewizora, a realny projekt, na zrealizowanie którego może sobie pozwolić coraz więcej z nas. Jednak wybudowanie basenu w ogrodzie to jedno, inną kwestią jest odpowiednie zadbanie o swój przydomowy park rozrywki.
Pompa podgrzewająca wodę
Obok stosowania odpowiednich środków chemicznych, które pomagają utrzymać wodę w dobrej jakości, trzeba się także zatroszczyć o to, by woda miała odpowiednią, przyjemną dla naszych ciał temperaturę. Żyjemy w strefie klimatu umiarkowanego, więc – jeśli nasz basen jest większy niż dziecięcy brodzik – o podgrzanie wody będziemy musieli zadbać samodzielnie. W tym celu montuje się specjalne podgrzewacze – dobra, ekonomiczna pompa ciepła do basenu jest w stanie podgrzać każdej wielkości basen, przedłużając tym samym sezon kąpielowy nawet o dwa miesiące. Nowoczesna technologia pozwala na bardzo ekonomiczne wykorzystanie pracy elektrycznego silnika pompy, który zaledwie około piętnastu procent energii czerpie z naszego gniazdka, całą resztę natomiast z powietrza.
Ekologiczne metody pozwalają nam zatem na oszczędne zużywanie energii, co bezpośrednio przekłada się później na grubość naszego portfela – około osiemdziesięciu procent energii czerpiemy po prostu z natury. Ponieważ pompy pracują nieustannie dzień i noc, niezwykle istotne jest to, ile energii zużywają – wykorzystują one intuicyjny system grzewczy, który dostosowuje się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na czerpanie energii w cieplejsze dni. Wykonane z nierdzewnych materiałów urządzenia odporne są wpływ czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie słoneczne, a nawet mróz – przystosowane są zatem do pracy przez cały rok. Jeśli zatem lubimy korzystać z uroków kąpieli również zimą, pompy zapewnią nam efektywne działanie nawet przy minusowych temperaturach. Urządzenia wyposażone są w liczne zabezpieczania pozwalające im na pracę w skrajnie różnych warunkach – wyposażone są m.in. w czujnik temperatury otoczenia i silnika, w system chłodzący czy też czujnik ciśnienia.
Pompy ciepłownicze świetnie nadadzą się do ogrzewania zarówno wolnostojących basenów sezonowych, jak i tych całorocznych, wkopywanych na stałe w ziemię. Doskonale sprawdzą się także w przypadku zbiorników hodowlanych, a także oczkach wodnych, zapewniając nam radość z ich użytkowania przez cały rok.