You are currently viewing Branża drewniana ? czy została już całkowicie wyparta przez produkty plastikowe?

Branża drewniana ? czy została już całkowicie wyparta przez produkty plastikowe?

Jeszcze kilka lat temu zawód stolarza był bardzo popularny a wręcz poszukiwano specjalistów gdyż wyroby z drewna (meble, drzwi i okna itd.) były niezwykle popularne a właściwie były też jedynymi dostępnymi wyrobami (nie znano wówczas wyrobów z plastiku).

Ławy rozkładane drewniane są bardzo popularne

ławy rozkładaneDziś jednak coraz częściej słyszymy o naturalnej śmierci tego fachu. Okna plastikowe w ciągu kilku lat właściwie do cna wygryzły okna drewniane. Meble z tworzyw sztucznych nie tylko są tańsze ale dodatkowo wpisują się idealnie w trendy dotyczące urządzania domu. Czy zatem, tak jak kilka lat temu stało się np. z szewcami zawód stolarza zaginie? ,,Rzeczywiście specyfika pracy solarza wygląda dziś inaczej niż kiedyś. Praca wygląda inaczej. Kiedyś bardziej niż jakość liczyła się ilość gdyż i tak wiadomo było, że meble drewniane są trwałe stolarz mając dużo zleceń nie przykładał tak bardzo wagi do jego wyglądu. Oczywiście było to ważne ale dziś stolarz musi mieć naprawdę masę umiejętności. Obecnie drewniane meble od stolarza to niejako prestiż na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić gdyż nie tylko zapłacić trzeba za materiał ale i za jakość którą się otrzymuje. Kiedyś był jeden mebel nazywany ławą ? prosty i funkcjonalny. Dziś dobra rozkładana ława to dzieło sztuki. W naszej stolarni robimy także ławostoły o których kiedyś w ogóle nie słyszano. Na zamówienie klienta zrobimy także nowocześnie ławy rozkładane czy ławostoły ale także inne meble czy też elementy wyposażenia wnętrz jak np. schody, które będą dopasowane do wnętrza: klasyczne czy też nowoczesne.

Nie ma zatem mowy aby stolarstwo wyginęło ? staje się jedynie zawodem bardziej luksusowym, prestiżowym, takim z którego usług skorzystać mogą nieliczni.?-przyznaje jeden z pracowników warszawskiej fabryki mebli.