You are currently viewing Bezpieczeństwo antywłamaniowych krat rolowanych

Bezpieczeństwo antywłamaniowych krat rolowanych

Bezpieczeństwo jest bardzo istotną kwestią dla wielu osób. Wielu z nich chce zabezpieczyć odpowiednio swoją firmę lub przedsiębiorstwo nie tylko przed dostępem do nich osób niepowołanych, ale również przed zjawiskami atmosferycznymi. Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę budynku nie ma konieczności zatrudniania ochrony. Czasami wystarczą drobne remonty i zmiana takich rzeczy jak drzwi, okna czy rolety.

Czy kraty stalowe zabezpieczą firmę?

roletyProducenci wypuszczają na rynek coraz więcej produktów, które noszą miano antywłamaniowych. Tego typu produkty mają nie tyle całkowicie zabezpieczyć nasze dobra, co utrudnić ich sforsowanie potencjalnym włamywaczom. Solidna ochrona antywłamaniowa może zniechęcić intruzów lub sprawić, że alarm zdąży się załączyć bądź ktoś ich zauważy. Okna są potencjalnie najłatwiejszym celem, ponieważ najszybciej ulegają zniszczeniom. Aby zabezpieczyć okna przed niepożądanymi i przykrymi skutkami natury lub działania człowieka warto zainwestować w antywłamaniowe kraty stalowe rolowane. Te najlepsze ocenia się w skali RC. Jedynka oznacza rolety o najmniejszej skuteczności, zaś numer 6 przypisuje się najtrwalszym, wręcz niemożliwym do zniszczenia roletom.

rolety antywłamanioweO skuteczności antywłamaniowych krat decyduje ich pancerz oraz prowadnice, a także wszelkie okucia. Jeśli chodzi o pancerz, to wszystko uzależnione jest od zastosowanego materiału, którym może być aluminium, stal nierdzewna czy pvc oraz wypełnienie. Warto pamiętać, że im szersze ma być zabezpieczenie, tym profile muszą być solidniejsze. Mogą one być wypełnione żywicą epoksydową, jednak tylko w przypadku prowadnic ze specjalnym wychwytem. Jeśli roleta jest wąska, to wytrzymałość pancerza jest większa. Pancerz w przypadku dużej wielkości potrzebuje silnika elektrycznego i zastosowania różnych przekładni. W silniku można zamontować dodatkowe czujniki sterujące, dzięki którym można zaprogramować czas rozwijania i zwijania krat rolowanych.

Chcąc zabezpieczyć swoją firmę czy przedsiębiorstwo przed ewentualnymi włamaniami i kradzieżami warto zainwestować w systemy antywłamaniowe, do których należą między innymi kraty rolowane na okna lub do garażu czy drzwi antywłamaniowe. Skuteczność systemów zależy od wybranego materiału, gdzie istotny jest pancerz i jego wypełnienie oraz prowadnice wraz z okuciami do krat. Na tym aspekcie z całą pewnością nie warto oszczędzać.