You are currently viewing Bateria przy granitowym zlewie kuchennym

Bateria przy granitowym zlewie kuchennym

Współczesna architektura czy projektowanie wnętrz charakteryzuje się minimalizmem, czyli stylem, który opiera się na prostocie oraz wykorzystaniu jak najmniejszej liczby elementów zdobniczych. Dlatego właśnie o wyjątkowości wystroju większości pomieszczeń decydują niuanse, na które warto zwrócić uwagę, projektując salon, sypialnię czy kuchnię. Zwłaszcza ta ostatnia stwarza ogromne pole do popisu dla projektanta, ponieważ z pewnych elementów jej wyposażenia nie można po prostu zrezygnować – można natomiast wykorzystać je jako dekoracyjne atuty wnętrza.

Jak wybrać odpowiedni zlew?

Dobrze zaprojektowana kuchnia to przede wszystkim wysoce funkcjonalne pomieszczenie, w którym w łatwy i przyjemny sposób można przygotowywać smaczne posiłki. Ponieważ coraz częściej spotyka się kuchnie łączone z salonem, należy również zadbać o to, by miały one reprezentatywny wygląd. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia kuchennego jest zlewozmywak, który pełni obecnie zwykle funkcję punkt czerpania wody – funkcję mycia naczyń przejęła w większości domów zmywarka. Żeby jednak mógł się on dobrze prezentować, warto postawić na granitowy zlewozmywak z baterią. Dostępnych jest cała masa rozwiązań, spośród których wybrać można zlewozmywaki jedno-, półtora- lub dwukomorowe – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika, ponieważ niektórzy z nas spędzają bardzo mało czasu w kuchni, inni natomiast uwielbiają gotować, zaprawiać oraz piec. Tym ostatnim zdecydowanie bardziej przyda się większy zlew z dwiema komorami, tym pierwszym w zupełności wystarczy najprostszy zlew jednokomorowy.

Jednak, jak zostało już wspomniane, o charakterze kuchni decydują niuanse, dlatego warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej baterii. Popularne zlewozmywaki z granitu doskonale prezentują się zarówno ze znanymi wszystkim bateriami chromowanymi, jak i mniej oczywistymi – kolorowymi. Istnieje możliwość dobrania takiego koloru kranu, który idealnie będzie pasował do barwy samego zlewu. Oczywiście wybór pozostaje sprawą gustu kupującego, zaleca się natomiast łączenie ze sobą elementów utrzymanych w tej samej kolorystyce ze względu na to, że są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości – wszelkie zacieki, jakie powstają podczas użytkowania chromowanych baterii, na tych w wersji kolorowej nie są aż tak widoczne.

Jeśli natomiast ktoś ma wątpliwości co do wyboru baterii w kolorze zlewu, istnieją także rozwiązania łączone, gdzie kolorowa bateria wyposażona jest dodatkowo w elementy wykonane z chromowanej stali – to idealny kompromis.